“Liepāja” pārceltas spēles lietu pārsūdz LFF Apelāciju komitejā

04/11/2020 13:41
Raivis Andris Jurkovskis

RFS pārceltās spēles lietā vēju pilsētas komanda pārsūdzējusi lēmumu Latvijas Futbola federāciju (LFF) Apelāciju komitejā (AK).

Jau ziņots, ka LFF Disciplinārlietu komiteja (LFF DK) noraidījusi RFS un “Liepāja” iesniegumus, kurās abas komandas lūdza pretiniekiem piešķirt tehnisko zaudējumu.

LFF DK norādītajos apstākļos, pamatojoties uz LFF statūtiem, LFF Juridisko institūciju nolikumu, LFF Disciplināro reglamentu, lēma noraidīt “Liepājas” iesniegumu (23.10.2020.), kā arī noraidīt RFS iesniegumu (28.10.2020.).

LFF DK lēmumu var pārsūdzēt LFF Apelāciju komitejā, ievērojot LFF Disciplinārā reglamenta 5.4. punktā noteikto apelācijas sūdzības iesniegšanas kārtību.

“Liepāja” šo iespēju arī izmantojusi, trešdien lēmumu pārsūdzot LFF DK un iesnieguma pievienojot kvīti par apelācijas nodevas nomaksu 700 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka 17.oktobrī Liepājā “Daugavas” stadionā notikusī “Optibet” virslīgas 22.kārtas spēle starp “Liepājas” un RFS komandām tika pārtraukta 66.minūtē atkārtota elektrības padeves traucējuma dēļ, kas ietekmēja spēles apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Rezultāts tobrīd bija 1:0 mājinieku labā.

Pirmajā gadījumā, kad gaisma pazuda pie RFS komandas vārtiem 55.minūtē, komandas sagaidīja elektrības padeves atjaunošanu, otrajā tika lemts maču pārcelt.

Spēles delegāts Sergejs Braga, kā arī divi LFF Sacensību nodaļas darbinieki Artūrs Saļņikovs un Jurijs Andrejevs ieteica spēli turpināt 18.oktobra rītā, taču RFS šādam solim nepiekrita, jo Rīgas klubam, tāpat kā liepājniekiem, nākošajā trešdienā bija jāaizvada svarīga Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēle.

Pēc spēles Virslīgas organizācijas komiteja lēma “Liepājas” un RFS maču pārspēlēt 25.novembrī, sākot ar pirmo minūti.

“Liepāja” nebija mierā ar šādu lēmumu un iesniedza iesniegumu, ko vēlāk LFF nodeva arī RFS.  Vēstulē “Liepāja” lūdz LFF DK par atteikšanos turpināt Latvijas virslīgas 22.kārtas spēli ar “Liepāja” piešķirt RFS komandai zaudējumu ar rezultātu 0:3 un uzlikt 700 eiro naudas sodu. Liepājnieki uzsvēra, ka piedāvāja izmitināt pretinieku komandu bez papildu maksas.

Tehnisko zaudējumu pretinieku komandai pieprasīja arī RFS. Komanda uzsvēra, ka aizvien nav viennozīmīga lēmuma par to, ka “Liepāja” nav vainojama pie spēles stadiona kvalitatīvas sagatavošanas. Spēli RFS neaizvadīja, jo jau trešdien Latvijas kausā bija jātiekas ar “Riga”.