“Liepāja” pārliecinoši apspēlē “Metta”

26/06/2021 18:55
FK Liepāja

“Liepājas” futbolisti sestdien “Optibet” Virslīgas spēlē demonstrēja pārliecinošu sniegumu, svinot uzvaru pret “Metta” vienību. “Liepāja” mājās stadionā “Daugava” ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Metta”.

Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja liepājniekiem bija piektajā minūtē, kad Dodo no aptuveni desmit metriem bumbu raidīja pāri vārtu pārliktnim. Mača 11.minūtē abas komandas ieguva iespēju izpildīt stūra sitienu, bet rezultāts aizvien palika nemainīgs. Rihards Ozoliņš 20.minūtē ieguva bumbu, ko liepājnieki nesekmīgi centās izraidīt laukuma centrā, un izdarīja spēcīgu sitienu, kas padevās pagalam neprecīzs.

Jau sešas minūtes vēlāk ar piespēli uzbrukuma smailē Dāvis Ikaunieku izvirzīja Dodo. Latvijas izlases uzbrucējs biju tuvu, bet nespēja aizsniegties līdz bumbai, ko tvēra Jānis Beks. Aptuveni pusminūti vēlāk Sejdina Keitā laukuma centrā pārtvēra bumbu un ar to sasniedza “Metta” soda laukumu, kur nolēma piespēlēt Ikauniekam. Uzbrucēja sitiens norībināja vārtu pārliktni.

Mājinieku pūliņi uzbrukumā atmaksājās 32.minūtē. Jevgeņijs Berjozkins uzvarēja divcīņā ar “Metta” spēlētāju un ar bumbu aizskrēja līdz soda laukumam. Baltkrievu futbolists bumbu piespēlēja Hoganam Ukpam, kurš izkārtoja sev ērtāku sitiena pozīcija un iesita bumbu zem vārtu pārliktņa. “Liepāja” uzbrukumā aktīvi spēlēja līdz pat puslaika beigām, 44.minūtē bumbu pret vārtu stabu sitot Dodo. Pirmās 45 minūtes noslēdzās “Liepājas” labā.

“Liepāja” pārsvaru dubultoja spēles 57.minūtē, kad nopelnīja “pendeli” uz “Metta” vārtiem. 11 metru soda sitienu realizēja Dodo. 20 minūtes līdz pamatlaika beigām Ukpa soda laukumā no tuvas distances izdarīja spēcīgu sitienu, bet Beks spēja atvairīt bumbu. Astoņas minūtes vēlāk jau pie “Liepājas” vārtiem soda laukumā no muguras tika nogrūsts Kristers Lūsiņš, bet tiesnesis lēma nepiešķirt “pendeli”.

Kompensācijas laika trešajā minūtē “Metta” goda vārtus lūkoja gūt pēc standartsituācijas izspēles, bet liepājnieki prasmīgi darbojās aizsardzībā, spēdami savus vārtus nosargāt neskartus. Abas komandas piedzīvojušas izmaiņas kā treneru korpusā, tā sastāvā. Šonedēļ “Liepājas” komandas galvenā trenera amatu zaudēja Dmitrijs Mološs, bet pirms divām nedēļām no “Metta” vienības uz čempioni “Riga” devās Andris Riherts, kura pienākumus pārņēmis Andrejs Gluščuks.

Abas komandas arī šķīrušās no līdzšinējiem uzbrukuma līderiem. “Liepājā” vairs nespēlēs Artūrs Karašausks, bet no “Metta” vienības uz “Rigu” devies arī Junusa Muritala. Liepājniekiem toties ir papildinājumi – pieredzējušais vārtsargs Kaspars Ikstens un ukraiņu pussargs Jurijs Tkačuks, kurš sezonas pirmajos mēnešos bija “Ventspils” sastāvā.

Sestdien “Liepāja” paziņoja, ka tās rindām pievienojušies serbu futbolisti vārtsargs Luka Radotičs un uzbrucējs Milans Mirosavļevs. Liepājas futbolistiem pēdējās četrās spēlēs ir trīs uzvaras un viens neizšķirts. Tiesa, panākums pār “Ventspili” un, visticamāk, arī pār Daugavpils “Noah Jurmala” neskaitīsies turnīra tabulā. “Metta” klubam ir trīs “sausie” zaudējumi pēc kārtas.

Abās šīs sezonas iepriekšējās savstarpējās spēlēs ar trīs vārtu pārsvaru uzvarēja “Liepāja” (4:1 un 3:0). Jau ziņots, ka piektdien Jūrmalas “Spartaka” komanda mājās ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja “Daugavpili”, “Riga” savā laukumā izrāva uzvaru 2:1 (0:0) pār Daugavpils “Noah Jurmala”, bet “Valmiera” izbraukumā ar 2:1 (1:1) guva virsroku pār RFS.

Virslīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 34 punktiem 14 spēlēs ieņem RFS, bet tālāk ar 32 punktiem 15 dueļos ir “Riga”, kamēr pirmo trijnieku ar 29 punktiem 14 cīņās noslēdz “Valmiera”. Aiz pirmā trijnieka ar 19 punktiem 13 mačos ir “Liepāja”, bet tālāk ar 15 punktiem 13 un 14 cīņās ir “Daugavpils” un Jūrmalas “Spartaks”. Sesto vietu ar deviņiem punktiem 14 mačos ieņem “Metta”, bet pēdējā ar trim punktiem 11 spēlēs ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās. Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.