“Liepāja” šīs sezonas pēdējā spēlē “bullīšos” pārspēj HS “Rīga”

19/03/2021 21:51
HK Liepāja hokejisti

“Liepājas” komandas piektdien savā šīs sezonas pēdējās “Optibet” hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta spēlē “bullīšos” uzvarēja Hokeja skolu “Rīga” (HS “Rīga”). “Liepāja” mājās ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) “bullīšos” uzvarēja HS “Rīga”.

Pirmie divi periodi aizritēja bez gūtiem vārtiem, bet trešās trešdaļas vidū divi vārti tika gūti ar mazāk nekā minūtes starpību. Spēles 49.minūtē Mārtiņš Šulcs vadībā izvirzīja viesus, bet jau pusminūti vēlāk izlīdzinājumu panāca Artūrs Mickevičs. Papildlaikā vārti netika gūti, bet uzvaru nesošo “bullīti” septītajā metienu sērijā izpildīja Raivo Freidenfelds. Iepriekš soda metienu “Liepājas” klubā realizēja arī Mickevičs un Kārlis Ozoliņš, bet rīdzinieku rindās to precīzi paveica Berts Dāniels Rudzītis un Matīss Bīriņš. Kurzemes vienībā par mača labāko spēlētāju atzina Renāru Demiteru, bet Rīgas komandā šo godu izpelnījās Linards Lipskis.

Vēlāk piektdien Daugavpils “Dinaburga” ar 5:3 (1:1, 2:0, 2:2) guva virsroku pār “Prizma”/IHS komandu. Daugavpiliešiem ar diviem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Iļja Olonovs, bet pa vieniem vārtiem guva Artjoms Pankevičs, Sergejs Pečura un Sergejs Meļņikovs. Mājiniekiem precīzi bija Armands Bērziņš, Rihar.ds Krastiņš un Kristaps Riekstiņš.

Sestdien HS “Rīga” OHL čempionāta pēdējā mačā tiksies ar Daugavpils klubu, vienībām cīnoties par piekto vietu. 22. un 23.martā sāksies OHL izslēgšanas spēles. Pusfinālā savā starpā tiksies “Liepāja” – “Olimp”/”Venta 2002” un “Zemgale”/LLU – “Mogo”/LSPA. Finālā iekļūs tā komanda, kura pirmā izcīnīs četras uzvaras. Fināla pirmais mačs paredzēts 7.aprīlī.

Čempionāta līderpozīcijas ar 62 punktiem 36 spēlēs ieņem “Zemgale”/LLU, tālāk ar 56 punktiem ir “Olimp”/”Venta 2002”, bet “Liepāja” seko ar 45 punktiem un pirmo četrinieku ar 42 punktiem noslēdz “Mogo”/LSPA. Tālāk ar 25 punktiem 35 mačos ir HS “Rīga”, par punktu mazāk iekrājusi “Dinaburga”, kamēr “Prizma”/IHS ar 16 punktiem 36 dueļos ir septītā. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”.

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.