“Liepāja” tradicionālajā “lāči lido” spēlē pieveic “Kurbadu”

21/12/2019 17:00

Hokeja klubs “Liepāja” sestdien Latvijas “Optibet” hokeja līgā (OHL) izcīnīja uzvaru, kā rezultātā izdevās nosargāt otro pozīciju čempionātā, bet līdervienība “Olimp” tikai pēcspēles metienos pieveica Daugavpils “Dinaburgu”.

“Liepāja” mājās ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) uzvarēja “Kurbads”.

Spēles rezultātu pirmā perioda pēdējā minūtē atklāja Klāvs Plānics, bet viesu kapteinis Toms Bluks mača 31.minūtē izlīdzināja rezultātu. Uzvaru mājiniekiem izdevās izraut trešā perioda 13.minūtē, kad Marks Kaļeiņikovs realizēja skaitlisko vairākumu, nodrošinot savai komandai otro vietu OHL čempionātā.

Citā spēlē čempionvienība “Mogo” viesos ar 6:3 (2:2, 1:0, 3:1) uzvarēja Hokeja skolu “Rīga”.

Divus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles uzvarētājiem nopelnīja Rūdolfs Maslovskis, divi vārti un piespēle Elvisam Želubovskim, bet Krišs Lipsbergs divas reizes piespēlēja un guva vārtus. “Rīga” komandā vārti un rezultatīva piespēle Raimondam Vītoliņam.

Savukārt “Zemgale”/LLU viesos ar 7:1 (2:1, 1:0, 4:0) pārliecinoši uzveica pastarīti “Prizma”/IHS.

Divi vārti un tikpat piespēles Gatim Spruktam, bet Aleksandrs Pavļenko iekrāja 1+1. Pa divām piespēlēm nopelnīja Mārtiņš Mežulis un Juliāns Misjus. Goda vārtus zaudētāju rindās guva Niks Voisečuks.

Dienas pēdējā mačā Rīgas “Olimp” tikai pēcspēles metienos ar 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Daugavpils “Dinaburgu”.

Sergejs Pečura 12. un Kirils Jelagins 30.minūtē izvirzīja viesus vadībā, bet “Olimp” ar Emīla Ezīša precīzu metienu 27.minūtē un Vladislava Koniševa vārtiem 36.minūtē rezultātu izlīdzināja. Pēcspēles metienos Pečura otrajā sērijā izvirzīja vadībā viesus, uz ko trešajā sērijā atbildēja Kirils Galoha. Savukārt uzvaru piektajā sērijā “Olimp” nodrošināja Maksims Širokovs.

Ar 38 punktiem 22 spēlēs pirmo vietu ieņem “Olimp”, tālāk ar 34 punktiem 24 mačos seko “Liepāja”, bet “Kurbads” ir par diviem punktiem mazāk, aizvadot 22 dueļus. “Mogo” ir 27 punkti 20 mačos, 24 punkti 23 cīņās ir “Zemgale”/LLU komandai, bet pirmo sešinieku ar 16 punktiem 24 mačos noslēdz Daugavpils “Dinaburga”, kurai ar 12 punktiem 23 spēlēs seko “Rīga”. Pēdējo pozīciju ar deviņiem punktiem 22 mačos ieņem “Prizma”/IHS.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.