“Liepāja” trešajā periodā nokārto uzvaru pār “Rīgu”

17/10/2019 22:34

Liepājas” komanda ceturtdien svinēja uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē.

Liepājnieki viesos ar 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) pārspēja Hokeja skolu “Rīgu”.

Pirmos vārtus guva Mārtiņš Oskars Freimanis, kurš trešā perioda trešajā minūtē izvirzīja vadībā viesus, taču pāris minūtes vēlāk Gļebs Prohorenkovs izlīdzināja rezultātu. Pēdējais vārds šajā mačā piederēja “Liepājai”, kas trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, Kristeram Freibergam panākot 2:1.

Čempionāta vadībā pēc deviņām spēlēm ar 18 punktiem ir “Kurbads”, tālāk seko “Liepāja”, kas iekrājusi par vienu mazāk, bet labāko trijnieku noslēdz “Olimp”, astoņos mačos nopelnot 14 punktus. Ceturtajā vietā ar 11 punktiem desmit spēlēs ir čempioni “Mogo”, par punktu mazāk ir “Zemgalei”/LLU, kas nospēlējusi deviņus mačus, tālāk ar septiņiem punktiem seko “Dinaburga”, bet Hokeja skola “Rīga” septiņos dueļos iekrājusi divus punktus. Pēdējo, astoto vietu bez punktiem ieņem “Prizma”/IHS.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas: “Mogo”, “Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”/IHS, “Liepāja”, Hokeja skola “Rīga”, “Olimp” un Daugavpils “Dinaburga”.

Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.