“Liepāja” uzveic “Mogo” un paceļas uz otro vietu OHL

05/10/2019 19:23

Hokeja klubs “Liepāja” sestdien Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) čempionāta spēlē mājās ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja čempionvienību “Mogo”, kurai tas bija jau trešais zaudējums pamatlaikā šosezon.

“Liepājas” rindās vienīgos vārtus trešā perioda ceturtajā minūtē guva aizsargs Mārtiņš Freimanis, bet viņam rezultatīvi asistēja Bruno Zabis un Marks Kaļeiņikovs.

Pirmajā periodā desmit minūšu disciplinārsodu saņēma Gatis Gricinskis, bet “Mogo” komanda papildus nopelnīja četrus divu minūšu noraidījumus, kas mājiniekiem ļāva pārņemt iniciatīvu, izdarot 20 metienus, kamēr viesi atbildēja vien ar septiņiem. Otrajā periodā nedisciplinēta spēle bija redzama abu komandu izpildījumā, bet rezultāts pēc 40 minūtēm aizvien bija neizšķirts.

Uzvaru nesošo metienu trešā perioda ceturtajā minūtē izpildīja Freimanis, bet viesi spēles izskaņā vairākkārt noņēma vārtsargu, kas gan nebija pietiekami, lai panāktu neizšķirtu.

“Mogo” komandai šis bija jau trešais zaudējums pamatlaikā, bet kopumā astoņās spēlēs piedzīvotas četras neveiksmes.

Tikmēr otrā OHL spēlē mājinieki Daugavpils “Dinaburga” ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) uzvarēja Hokeja skolu “Rīga”.

Uzvarētāju labā vārtus guva Sergejs Pečura, Rolands Aleizdāns, Maksims Sarapulcevs un Timofejs Felipovs, kamēr galvaspilsētas komandā precīzi meta Martins Laviņš un Raimonds Vītoliņš.

Panākums pār sīvākajiem konkurentiem Daugavpils klubam ļāva pakāpties uz sesto vietu OHL čempionātā.

Čempionāta līdere ar 14 punktiem septiņās spēlēs ir “Kurbads”, tālāk ar 11 seko “Liepāja”, bet “Olimp” piecās spēlēs iekrājusi deviņus punktus. Tikpat ir arī “Mogo”, kas aizvadījusi par divām spēlēm vairāk, “Zemgale”/LLU iekrājusi septiņus, ierindojoties piektajā pozīcijā, kamēr “Dinaburga” pakāpusies uz sesto vietu, septiņās spēlēs iekrājot trīs punktus. Hokeja skola “Rīga” piecos mačos tikusi pie diviem punktiem, bet “Priza”/IHS aizvien cīnās bez punktiem, ierindojoties astotajā pozīcijā.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas: “Mogo”, “Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”/IHS, “Liepāja”, Hokeja skola “Rīga”, “Olimp” un Daugavpils “Dinaburga”.

Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.