“Liepājai” ceturtais panākums pēc kārtas, “Mettai” punkts pret “Spartaku”, RFS neiesit pendeli

20/09/2020 20:55
FK Liepāja

“Liepājas” komanda svētdien svinēja graujošu uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 19.kārtas spēlē.

Liepājnieki viesos ar 4:0 (1:0) sagrāva “Daugavpili”, nostiprinoties pirmajā sešiniekā.

Daugavpilī pirmie vārti tika gūti 29.minūtē, kad pēc Eduarda Tīdenberga piespēles no labās malas viesu uzbrukumu noslēdza Jauheņijs Bjarozkins. Otrā puslaika ievadā, 51.minūtē, Ingars Sarmis Stuglis dubultoja viesu pārsvaru.

Desmit minūtes vēlāk pēc laukuma saimnieku kļūdas “Liepājas” futbolisti nonāca trijatā pret pāris “Daugavpils” spēlētājiem, Stuglis soda laukumā piespēlēja Bjarozkinam, kurš raidīja bumbu mērķī. Pēc septiņām minūtēm izcēlās vēl viens “Liepājas” baltkrievu futbolists, pēc stūra sitiena bumbu tīklā raidot Valērijam Harbačikam.

Vēju pilsētas futbolisti svinējuši četras uzvaras pēc kārtas, šajā nogrieznī gūstot 15 vārtus.

Tikmēr “Metta” Rīgā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Jūrmalas “Spartaku”, neļaujot pretiniekiem pietuvoties pirmajam trijniekam.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Raimonds Krollis, kurš pēc partnera piespēles izdarīja spēcīgu sitienu no soda laukuma. Tiesa, 58.minūtē Jūrmalas komandas pussargs Lakijs Opara pēc stūra sitiena izlīdzināja rezultātu – 1:1.

“Metta” otrā puslaika kompensācijas laikā varēja izraut uzvaru, taču jūrmalnieku vārtsargs Jevgeņijs Ņerugals bija uzdevumu augstumos.

Vēl no dienas pirmajām spēlēm “Tukums 2000″/TSS savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Jelgavu”.

Mačs noritēja bez būtiskiem pavērsieniem, viesiem to noslēdzot desmit vīru sastāvā, jo kompensācijas laikā sarkano kartīti nopelnīja Aleksejs Grjaznovs.

Abām komandām pirms šī mača bija sešu zaudējumu sērijā.

Tikmēr “Optibet” Latvijas futbola virslīgas vicelīdere RFS cīnījās neizšķirti 19.kārtas spēlē, zaudējot svarīgus punktus cīņā par līderpozīciju.

RFS mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Ventspili”.

Pirmajā puslaikā rīdziniekiem bija pārsvars, bet pārvērst to rezultātā izdevās vien 44.minūtē, kad pēc Aleksandra Solovjova piespēles soda laukumā precīzi ar galvu sita Artūrs Zjuzins.

RFS bija vairākas standartsituācijas, taču izmantot tās neizdevās. Turklāt otrā puslaika vidū, 69.minūtē, “Ventspils” uzbrucējs Jevgeņijs Kozlovs ar izcili precīzu un tālu soda sitienu izlīdzināja rezultātu.

Rīdziniekiem pamatlaika pēdējās desmitminūtē bija lieliska iespēja izraut uzvaru pēc tam, kad kontaktā ar “Ventspils” vārtsargu Konstantīnu Mahnovski krita Namdī Ofors. Tiesneši strīdīgo epizodi novērtēja ar 11 metru soda sitienu, kuru Mahnovskis metās apstrīdēt un pēc garām diskusijām saņēma dzelteno kartīti.

“Pendeli” 90.minūtē devās izpildīt Darko Lemajičs, tiesa, RFS uzbrucējam sitiens bija pārāk vājš, bumbai trāpot pa Mahnovska kāju un pēc tam no “Ventspils” futbolista atstājot laukumu.

RFS pēdējos desmit mačos tikai reizi zaudējusi, Eiropas līgas mačā izbraukumā ar 0:1 piekāpjoties Belgradas “Partizan”. Īpaši rīdziniekus spārno 30.augusta uzvara viesos pār “Riga”, kas ļāvusi samazināt atpalicību no līdervienības līdz diviem punktiem.

“Ventspils”, kaujoties ar finansiālām un tā rezultātā arī sastāva problēmām, pēdējās divas spēles spēcīgiem pretiniekiem ir zaudējusi savā laukumā. Latvijas čempionātā ar 0:2 nācās piekāpties “Riga”, bet Eiropas kausa izcīņā ar 1:5 – “Rosenberg”.

Abu klubu līdzšinējās spēlēs šajā sezonā uzvarējuši mājinieki – Rīgā RFS bija pārāka ar 1:0, Ventspilī mājinieki revanšējās ar 3:2.

Sakrāto brīdinājumu dēļ svētdienas duelī “Ventspilij” nevarēja palīdzēt Lukass Vilela.

Tikmēr virslīgas līdere “Riga” svētdien svinēja uzvaru, nostiprinoties pirmajā pozīcijā.

Patreizējie Latvijas čempioni “Skonto” stadionā, kur ceturtdien uzņems Skotijas grandu Glāzgovas “Celtic”, ar 1:0 (1:0) uzveica “Valmieras” vienību, kas palikusi bez sava uzbrukuma līdera Toluvalases Arokodares.

Rīdzinieki vadībā izvirzījās septītajā minūtē, kad pēc stūra sitiena tika norībināts pretinieku vārtu pārliktnis. Bumba atlēca laukumā, debitantam Veslijam Natā raidot to tīklā  – 1:0. Pirmā puslaika otrajā pusē viesi no Valmieras ar pāris tālsitieniem pārbaudīja “Riga” vārtsarga Roberta Ozola modrību.

Otrā puslaika ievadā pēc Džibrila Geja sitiena ar galvu valmierieši vēlreiz apdraudēja Rīgas kluba vārtu drošību, taču Ozols bija savu uzdevumu augstumos. Rīdzinieki atbildēja ar uzbrukumiem, un puslaika vidū no tuvas distances lielisku iespēju neizmantoja Mbombo Kulē.

Puslaika turpinājumā cīņas gaita krasi nemainījās, rīdziniekiem svinot minimālu uzvaru ar 1:0.

13 spēlēs virslīgā nezaudējusī “Riga” pēdējos septiņos mačos divreiz laukumu atstājusi nokārtām galvām. Vienreiz tas notika Čempionu līgas mačā viesos pret Televivas “Maccabi” (0:2), otrreiz – 17.virslīgas kārtā, ar tādu pašu 0:2 rezultātu zaudējot viesos RFS.

“Valmieru” lielā mērā var uzskatīt par virslīgas rezultatīvākā futbolista Arokodares komandu. Ar viņu ierindā valmierieši septiņās pēdējās virslīgas kārtās nebija zaudējuši. Šī bija pirmā cīņa bez leģionāra sastāvā, jo nigērietis izīrēts Vācijas bundeslīgas klubam “Koln”.

Šosezon abās savstarpējās spēlēs pārāka bijusi “Riga” – pirmajā riņķī mājās ar 2:0, otrajā aplī viesos – ar 1:0.

Sakrāto brīdinājumu dēļ svētdienas duelī “Riga” nevarēja palīdzēt komandas kapteinis Stefans Paničs.

Bez Arokodares, kurš šosezon guvis 15 vārtus, ‘Valmieras” nākamajam labākajam vārtu ieņēmējam Ērikam Punculam ir tikai četri “goli”. Tikmēr “Riga” aptverē ir daudz vairāk vārtu apdraudētāju, kaut gan Mbombo ar 11 vārtiem ir izteikts līderis.

Jau ziņots, ka pirms tam “Riga” tuvākā sekotāja RFS mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Ventspili”, tādējādi Mihaila Koņeva vadītā komanda nedaudz atrāvusies turnīra tabulā.

Turnīra tabulā pirmo vietu pēc 19 spēļu kārtām ar 51 punktu ieņem “Riga”, kas par četriem apsteidz RFS. 34 punkti ir “Valmierai”, aiz kuras ar 28 punktiem seko “Spartaks”. Tālāk ar 27 punktiem ir “Ventspils”, 26 punktus guvusi “Liepāja”, pa 16 punktiem iekrājušas “Metta” un “Daugavpils” komandas, 15 punkti ir “Jelgavai”, bet “Tukums 2000″/TSS tikusi pie pieciem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.