“Liepāja”/”Mogo” un “Riga” uzvar un saglabā cerības uz titulu

14/10/2017 21:00

Divus vārtus gūstot Artūram Karašauskam, “Liepāja”/”Mogo” vienība sestdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas mačā izbraukumā ar 2:1 (0:0) uzvarēja titula pretendenti RFS.

Tikmēr RFS labā vienīgos vārtus guva Kaspars Dubra.

Šis mačs iesākās diezgan neizteiksmīgā abu komandu cīņā, bet pirmā puslaika izskaņā vienības aktivizējās radot pāris vārtu gūšanas iespējas. Šāda spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, turklāt tā sākumā uz RFS tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Muļķīgā situācijā kļūdījās mājinieku futbolists Laša Šergelašvili, kurš pilnīgi netraucēts centās pārtvert bumbu savā soda laukumā, taču aizķēra to ar roku.

Mača 53.minūtē “pendeli” realizēja Karašausks, bet uzreiz pēc tam laba iespēja bija RFS futbolistam Eduardam Višņakovam, taču izlīdzinājumu viņš nepanāca. 15 minūtes pēc sava pirmā vārtu guvuma Karašausks guva savus otros vārtus, kad precīzi sita no soda laukuma robežas. Turpinājumā Rīgas vienības uzbrukumi neizskatījās gana draudīgi, lai varētu pretendēt pat uz vienu vārtu atspēlēšanu, tomēr 87.minūtē Dubra pēc stūra sitiena samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Mača izskaņā RFS centās panākt arī izlīdzinājumu, bet tas neizdevās.

Liepājnieku rindās šajā mačā bija atgriezies Jānis Ikaunieks, kurš izārstējis kājas savainojumu.

RFS futbolistiem virslīgā bija četru uzvaru sērija, kas vēl pirms divām nedēļām deva diezgan reālas iespējas pacīnīties par titulu, taču iepriekšējā mačā tika ciests negaidīts zaudējums 0:2 “Metta”/”Latvijas Universitāte”.

Savukārt Liepājas futbolistiem pēdējos mačos uzvaras mijas ar zaudējumiem, bet iepriekšējā cīņā, kas arī bija svarīga cīņā par titulu, ar 0:1 tika atzīts “Jelgavas” pārākums.

“Liepāja”/”Mogo” futbolistiem pēc četrām dienām būs vēl viens svarīgs mačs – Latvijas kausa fināls pret “Riga” komandu.

Tikmēr uzvaru izcīnīja arī FC “Riga” komanda, kas ar 2:0 uzvarēja “Metta”/”Latvijas Universitāti” un saglabāja izredzes iegūt valsts čempionu titulu.

“Riga” labā vārtus guva Darko Lemajičs un Bogdans Vašcuks.

Pamatus uzvarai “Riga” ielika jau pirmajā puslaikā, kad 17.minūtē rezultātu atklāja Lemajičs, bet 20 minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Vašcuks.

Lai arī “Metta”/LU atradās iedzinējos, otrajā puslaikā tai bija grūtības ar vārtu gūšanas iespēju izveidošanu un spēle ritēja diezgan mierīgā gultnē. Mača izskaņā mājinieki gan bija pārņēmuši iniciatīvu un centās gūt vārtus, taču noslēguma fāze tā arī neizdevās. Savukārt “Riga” vienā no uzbrukumiem trāpīja pa “Metta”/LU vārtu stabu.

“Riga” komandai bija piecu bezzaudējumu sērija virslīgā, kas aprāvās pirms divām nedēļām – 0:1 pret Jūrmalas “Spartaku”. Jūrmalnieki līdz ar to ieguva ļoti svarīgus trīs punktus cīņā par titulu.

Tikmēr “Metta”/LU pēc šīs sezonas piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā, tiekoties ar “komanda.lv” pirmās līgas otro labāku vienību. Šī vienība virslīgā nebija uzvarējusi divus mēnešus, bet septembra beigās ar 1:0 pārspēja RFS.

Ambiciozās “Riga” komandas futbolistiem tieši “Metta”/LU bijis viens no viscietākajiem riekstiem, jo divi savstarpējie mači šosezon noslēgušies neizšķirti – 2:2 un 0:0. Tiesa, iepriekšējā duelī pirms diviem mēnešiem “Riga” izcīnīja graujošu uzvaru ar 4:0.

Pēc sestdienas mačiem virslīgas kopvērtējumā situācija joprojām ir ļoti saspringta. Līderpozīcijā ar 40 punktiem 22 mačos ir “Spartaks”, kam ar 36 punktiem seko “Riga”, bet 33 punkti 21 spēlē ir “Liepāja”/”Mogo” kontā. Savukārt RFS ar 32 punktiem ir ceturtā, bet 31 punkts ir piektajā vietā esošajai “Ventspilij”.