“Liepājas” jaunais galvenais treneris Kaļiņins: Komandas attīstības vektors mainīsies

Andrejs Kaļiņins, sportazinas.com
Andrejs Kaļiņins | Foto: FK Liepāja

Par “” futbola virslīgas kluba “Liepāja” galveno treneri apstiprinātais vietējais speciālists Andrejs Kaļiņins, kurš pie komandas stūres stāsies no nākamās sezonas, sarunā ar “liepājniekiem.lv” atklājis, ka komanda gaidāmajā sezonā piedzīvos pārmaiņas.

Jau vēstījām, ka klubs pavēstījis par Kaļiņina nozīmēšanu galvenā trenera amatā, bet treneris atklājis arī līguma nosacījumus – vienošanās panākta uz vienu sezonu. Par viņa asistentiem darbosies liepājnieki Mareks Zuntners un Viktors Spole, kamēr vienība vēl ir fiziskās sagatavotības trenera meklējumos.

“Mēs nodarbojamies ar komandas komplektēšanu. Komandas attīstības vektors ir mainījies. Risinām organizatoriskus jautājumus – kā trenēsimies nākamajā gadā, kuri spēlētāji paliek, no kuriem šķirsimies,” sacīja Kaļiņiņs, kurš virslīgas līmenī kā galvenais treneris strādājis vienīgi RFS, bet kā asistents darbojies “Jelgavas” un Rīgas “Skonto” organizācijās. “Notiek individuālas pārrunas. Bieži runājam ar kluba vadītājiem. Kā jau teicu – tie ir organizatoriski jautājumi, bet treniņos nepiedalos. Darbs ir saistīts ar nākamo sezonu.”

Kā zināms, šo sezonu pie “Liepājas” komandas stūres uzsaka skotu speciālists Gordons Jangs, bet sezonas vidū viņu nomainīja Latvijas futbola leģenda Aleksandrs Starkovs, kurš gan komandas sniegumu kardināli uzlabot nespēja un no amata tika atbrīvots vēl pirms sezonas beigām.

“Vispirms jau sakrita [skatījums ar kluba vadību] tas, ka klubs nedaudz maina attīstības vektoru. Komandā parādīsies vairāk gados jaunu futbolistu. Mana filozofija ir saistīta ar apjomīgāku treniņprocesu. Varbūt pat būs iedziļināšanās gados jauno futbolistu apmācībā, viņu izaudzināšana līdz augstākam līmenim. Varbūt kādam izdosies izveidot karjeru Eiropā. Sakrīt skatījums uz procesu, uz spēles filozofiju. Futbols būs nedaudz agresīvāks,” sacīja 38 gadus vecais speciālists.

“Mums nav uzdevuma katrā atsevišķā spēlē panākt rezultātu, upurējot komandas jauno filozofiju. Centīsimies spēlēt agresīvi bez bumbas, izturēt augstāku aizsardzības līniju. Atsevišķām pozīcijām prasības būs mērķētas uz spēlētāju attīstību. Nevis panākt rezultātu par jebkādu cenu – iesēsties aizsardzībā un atsisties,” komandas jauno filozofiju ieskicēja treneris.

Gaidāmajā sezonā “Liepāja” nepiedalīsies Eiropas kausu kvalifikācijas spēlēs. Komanda pirms pēdējās spēļu kārtas virslīgā ieņem tikai septīto pozīciju par vienu punktu atpaliekot no “Jelgavas”. Šodien liepājniekiem izbraukumā paredzēts Kurzemes derbijs pret “Ventspils” futbolistiem, kamēr “Jelgava” viesos spēlē ar “Daugavpili”.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par