“Liepājas” un RFS duelis tiks pārspēlēts no pirmās minūtes – vai lēmums ir pamatots?

21/10/2020 16:53
Mārtiņš Ķigurs

17. oktobrī “Optibet” futbola virslīgas ietvaros tika aizvadīta intriģējoša spēle, kurā “Liepāja” savu līdzjutēju priekšā uzņēma RFS. Laukumā norisinājās spraiga cīņa, liepājniekiem otrā puslaika sākumā izvirzoties vadībā, bet spēles norisi pārtrauca tehniskas ķibeles, jo pazuda stadiona mākslīgais apgaismojums…

Pirmie elektrības padeves traucējumi bija manāmi spēles 55. minūtē, bet vēl pēc 10 tas atkārtojās un divos gaismu torņos gaisma izdzisa pavisam. Noskaidrojot apstākļus, “Liepājas” pārstāvji informēja spēles galveno tiesnesi, ka novērst problēmas ar apgaismojumu tuvākajā laikā nebūs iespējams, līdz ar to spēle netika turpināta.

Nekavējoties tika sasaukta sapulce ar abu komandu pārstāvjiem un virslīgas valdes priekšsēdētāju Maksimu Krivuņecu un spēles delegātu Sergeju Bragu.

“Liepāja” uzstāja, ka mačs būtu jāturpina nākamajā dienā no rīta, nospēlējot atlikušo laiku, kam pievienojās arī divi Latvijas Futbola federācijas (LFF) sacensību orgkomitejas locekļi A. Saļņikovs un J. Andrejevs, savukārt RFS tādam scenārijam nepiekrita, pat neskatoties uz to, ka pretinieku komanda bija gatava segt viesnīcas un ēdināšanas izdevumus.

Tāpat “Liepāja” norādīja, ka identiska situācija norisinājusies pirms aptuveni mēneša UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra ietvaros, kur virslīgas klubs “Riga” izbraukumā cīnījās pret Sanmarīno čempioni “Tre Friori”. Tiesnesis spēli pārtrauca, bet Rīgas kluba pārstāvjus lidostā jau gaidīja lidmašīna atpakaļreisam uz Latviju, taču UEFA pieņēma lēmumu spēli turpināt nākamās dienas rītā. “Liepājas” prasība netika apmierināta, bet RFS vienpersoniski devušies atpakaļ uz Rīgu.

19. oktobrī “Liepāja” nosūtīja LFF vēstuli, kurā lūdza “izskatīt šo jautājumu tikai tad, kad ir saņemta visa informācija no visām iesaistītajām pusēm (AS “Sadales tīkls” un SIA “OC Liepāja”) pieņemt lēmumu.”

AS “Sadales tīkls” vēstulē LFF norādīja, ka elektrības piegādes traucējumos pie vainas var būt ne vien tehniskas problēmas publiskajā elektrotīklā, bet arī klientu īpašumu iekšējos elektrotīklos. Tādējādi virslīgas organizācijas komiteja nevar viennozīmīgi secināt, vai par pēkšņajām apgaismojuma problēmām atbildība ir tikai spēles organizatoriem.

“Liepājas” puse publiskajā vēstulē vērsa uzmanību uz to, ka “Latvijas futbola virslīgā nav tāda punkta, ka klubu var sodīt, ja spēle netiek pabeigta nepietiekama mākslīgā apgaismojuma dēļ” un lūdza LFF struktūras uz operatīvu reakciju un nozīmēt laiku, “kad šī spēle tiks pabeigta un uzvarētājs noteikts pēc “fair play” principiem godīgā cīņā futbola laukumā,” ar to vēloties, lai spēle tiktu atsākta no 66. minūtes, nevis pārceltajā datumā sākt to no 0:0.

Tā vietā Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja, iepazīstoties ar situāciju un uzklausot abu komandu paskaidrojumus un viedokļus, kā arī iepazīstoties ar Olimpiskā centra “Liepāja” un AS “Sadales tīkls” sniegto informāciju, vienbalsīgi lēmusi aizvadīt nedēļas nogalē pārtraukto virslīgas čempionāta spēli citā datumā – 25. novembrī pulkstens 13:00.

Tāpat LFF savā lēmumā norādīja, ka čempionāta reglaments neparedz to, ka pārtrauktās spēles ir iespējams turpināt, atsākot no tās minūtes, kurā mačs bija pārtraukts.

Jāatzīmē, ka bez “Liepājas”, mājas spēles bez mākslīgā apgaismojuma aizvada vēl virkne klubu – “Ventspils”, “Tukums”, “Spartaks”, “Daugavpils”, kā arī “Metta”, kas savā nostājā ir īpaši principiāli noskaņota, norādot uz nepietiekamo finansējumu kluba budžetā, bet nevienam no 10 klubiem stadions nepieder – visi tiek īrēti.

“Liepāja°” savā paziņojumā arī vērsa uzmanību uz ko citu: “Pie Virslīgas kalendāra sastādīšanas, klubiem, kas arī stadionus ar apgaismojumu televīzijas interesēs tiek lūgts aizvadīt spēles vakaros pie mākslīga apgaismojuma. Tā bija arī ar šo spēli, jo 22. kārtas mači visi norisinājās vienā dienā, bet vienīgā iespēja spēlēt vakarā bija Liepājā. Atbalstījām Virslīgas vadības lūgumu, bet tagad var sanākt, ka klubi, kas piekrīt spēlēt Virslīgas un televīzijas interesēs vakaros, uzņemas risku, ka spēle var tikt nepabeigta elektrības problēmu dēļ, ko klubi nevar ne paredzēt, nedz ietekmēt.”

Zīmīgi, ka “Liepāja” šobrīd aktīvi turpina cīņu par vienu no četrām ceļazīmēm uz nākamās sezonas eirokausiem. “Liepāja” turnīra tabulā šobrīd ar 29 punktiem 21 spēlē ieņem piekto vietu, no kārotās ceturtās vietas, kuru ieņem “Ventspils”, atpaliekot par pieciem punktiem, tiesa, ar vienu spēli rezervē, kas arī ir šis mačs pret RFS.

Tikmēr RFS ar 51 punktu ir otrajā pozīcijā, un lai turpinātu cīņu par čempiontitulu, katrs punkts ir svarīgs. Līdere “Riga” šobrīd RFS apsteidz par 9 punktiem, bet arī RFS ir spēle rezervē.