Liepiņš finišē 82. vietā ‘Vuelta a Espana” posmā

Emīls Liepiņš
Emīls Liepiņš

Latvijas riteņbraucējs sestdien ieņēma 82.vietu daudzdienu velobrauciena “” piektajā posmā, kurā uzvaru svinēja Beļģijas braucējs Tims Vellenss.

Sestdien riteņbraucēji veica 184,4 kilometrus garu līdzenumu posmu no Hueskas līdz Saviņjanigo, kura beigās sportistus gaidīja divi otrās un viens trešās kategorijas kāpums.

Beļģijas braucējs Vellenss (“Lotto Soudal”) triju sportistu ilgstošā atrāvienā finišā par četrām sekundēm pārspēja francūzi Gijomu Martinu no “Cofidis, Solutions Credits” un par 12 sekundēm – nīderlandieti Timu Arensmanu no “Team Sunweb”.

Čempiona titula aizstāvis slovēnis Primožs Rogličs nelielā kāpumā finišēja ceturtais lielās grupas priekšgalā un saglabāja līderpozīcijas kopvērtējumā, bet Liepiņš no uzvarētāja atpalika deviņas minūtes un 41 sekundi.

“Jūtos superlabi,” sacīja Vellenss, kurš netika iekļauts “Tour de France” dalībnieku skaitā pēc treniņā piedzīvotās avārijas augusta beigās.

“Man bija grūts periods pēc avārijas, un man vajadzēja ilgu laiku, lai atgūtu savu labāko sportisko formu,” viņš teica. “Pirms starta “Vuelta a Espana” biju mazliet nobijies.

“Visi trīs kopā atrāvienā bijām izcili,” sacīja Vellens.

Viņš finiša kāpumā agri uzsāka sprintu. Martins sekoja, bet, kad viņš pietuvojās, Vellens atkal devās atrāvienā.

“Šis gājiens beigās man atnesa uzvaru,” viņš teica. “Komandas mērķis bija iegūt vismaz vienu uzvaru Spānijas tūrē, un ļoti patīkami, ka tā jau ir sasniegta tik agri. Tāpēc tagad divas nedēļas varēs braukt bez stresa.”

Rogličs izvairījās no avārijas uz pēdējā kāpiena stūra, kurā viņa konkurentam punktu vērtējumā īram Denam Martinam (“Israel Start-Up Nation”) veicās mazāk, atpaliekot no grupas.

Slovēnis saglabā piecu sekunžu pārsvaru pār Martinu, bet ekvadorietis Rihards Karapass (“Ineos Grenadiers”) atpaliek13 sekundes.

Liepiņš zaudē līderim gandrīz 51 minūti un atrodas 105.vietā.

Svētdienas sestais posms būs 146,4 kilometru garš brauciens ar startu Bjeskasā, vienu trešās, vienu otrās kategorijas kāpumu un finišu pirmās kategorijas kāpienā Aramonas Formigalas slēpošanas kūrortā.

Spānijas tūre finišēs 8.novembrī Madridē. Sacensību pirmās sešas dienas pārklājas ar šī gada “Giro d’Italia”.

Šogad “Vuelta a Espana” pirmie trīs posmi bija plānoti Nīderlandē, taču valsts pandēmijas dēļ atteicās uzņemt prestižās velosacensības. Tā rezultātā “Vuelta a Espana” šogad būs tikai 18, nevis 21 posms.

Liepiņam šī ir debija kādā no lielajām tūrēm. “Trek – Segafredo” galvenais mērķis šajā Spānijas tūrē ir cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos. Neskatoties uz to, ka tūre saīsināta līdz 18 posmiem, būs gana daudz pārbaudījumu 47 kategorizētajos kāpumos un vairākos kalnu finišos. Sprinteriem par uzvarām būs iespēja pacīnīties vismaz četros posmos, tajā skaitā pēdējā posmā ar finišu Madridē.

Kā galvenais pretendents uz uzvarām finiša sprintos tiek minēts Mateo Mosketi, taču viņš joprojām atgūst fizisko formu pēc sezonas sākumā gūtās traumas, tāpēc otrā opcija ir Liepiņš, kurš itālim ir kā pēdējais ievilcējs. Tieši dobelnieks sezonas sākumā, debitējot “Trek – Segafredo” komandā, palīdzēja Mosketi uzvarēt divos velobraucienos Spānijā un pats finišēja pirmajā desmitniekā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par