Liepiņš izcīna uzvaru Šanhajas velobrauciena beidzamajā posmā

26/11/2016 16:36

Šanhaja (Ķīna), 26.nov., LETA. Latvijas komandas “Rietumu banka-Rīga” riteņbraucējs Emīls Liepiņš sestdien izcīnīja uzvaru divu dienu Šanhajas velobrauciena otrajā un beidzamajā posmā, vēsta komanda.

Sestdien sacensību dalībnieki mērojās spēkiem 55,8 kilometru garajā distancē, kuras maršruts veda pa Šanhajas pilsētas centrālajām ielām. Salīdzinoši īsās distances sākumā atrāvienā devās “Rietumu banka-Rīga” riteņbraucēji igaunis Pēters Prūss un Armands Bēcis, kuram galvenais uzdevums bija pacīnīties par bonusa sekundēm, lai uzlabotu savas pozīcijas kopvērtējumā. Viņš nopelnīja piecas bonusa sekundes, bet līdz finišam lielā grupa atrāvienu bija noķērusi, tādējādi uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā.

Andrim Vosekalnam paveicot lielisku darbu, peletona priekšpusē tika izvests Liepiņš. “Rietumu banka-Rīga” sportists drēgnajos laika apstākļos spraigā cīņā bija pats ātrākais, gūstot savu pirmo starptautisko uzvaru šajā sezonā.

Bēcis, finišējot ar tādu pašu laiku kā uzvarētājs, ieņēma 17.vietu, bet Prūss un Vosekalns bija attiecīgi 19. un 21.pozīcijā, uzvarētājam zaudējot trīs sekundes.

Kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva itālis Masimo Graciato (“Parkhotel Valkenburg”), bet Bēcis izcīnīja ceturto pozīciju, pirmajai vietai zaudējot četras sekundes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā posmā piektdien vislabāk no Latvijas sportistiem klājās Bēcim, kurš 75 kilometru distancē bija piektajā vietā.

Šanhajas velobrauciens nav Starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) kategorizētas sacensības, bet nacionāla mēroga sacīkstes.

“Rietumu banka – Rīga” velobraucējiem šīs bija sezonas noslēdzošās sacensības.