Liepiņš sezonu sāk ar vietu otrajā simtā Provansas tūres pirmajā posmā

11/02/2021 17:49
Emīls Liepiņš

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš no “Trek-Segafredo” vienības ceturtdien jaunās sezonas ievadā ieņēma 136.vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2.Pro sērijas daudzdienu sacensību “Tour de la Provence” pirmajā posmā. Tūres ievadā sportisti veica 182,3 kilometru garu distanci, kurā jau pēc desmit kilometriem bija viens pirmās kategorijas kāpums, bet turpinājumā – trīs trešās kategorijas kāpumi.

Uzvaru izcīnīja itālis Dāvide Balerīni (“Deceuninck – Quick Step”), kurš finišā pārspēja trīs francūžus. Otrais bija Arno Demārs (“Groupama – FDJ”), bet trešo vietu ieņēma Nasers Buhani (“Arkea Samsic”). Lielā grupa, kurā bija vairāk nekā 50 sportisti, finišēja pēc distancē pavadītām četrām stundām 43 minūtēm un 23 sekundēm. Labākais no “Trek – Segafredo” komandas bija itāļu sprinteris Mateo Mosketi, kurš ieņēma devīto vietu.

Liepiņš vadošajiem sportistiem zaudēja septiņas minūtes un 54 sekundes, kas deva 136.vietu. Sākotnēji Liepiņam un Kristam Neilandam sacensību sezonu bija plāns uzsākt ar Valensijas daudzdienu velobraucienu janvāra beigās. Tomēr situācija ar Covid-19 izplatību šajā Spānijas pilsētā lika organizatoriem pieņemt lēmumu sacensības atcelt.

“Tour de la Provence” velobrauciens norisināsies paugurainā reljefā, kurā iespējas sevi apliecināt būs arī sprinteriem. “Trek-Segafredo” sākotnēji šīm sacensībām bija plānojusi citu sastāvu, kurā ietilptu arī Toms Skujiņš, tomēr citu sacensību atcelšana lika mainīt plānus. 2019.gadā Provansas reģiona velobraucienā otro vietu sacensību trešajā posmā izcīnīja Skujiņš, kurš piekāpās beļģu riteņbraucējam Filipam Žilbēram.

Skujiņš un Neilands savu sacensību sezonu plāno iesākt citā Francijā notiekošā daudzdienu velobraucienā – “Tour des Alpes Maritimes et du Var”. Sacensības sāksies 21.februārī un ilgs trīs dienas.