Lietuva un Igaunija OS hokeja turnīra kvalifikācijas trešo kārtu sāk ar neveiksmēm

08/02/2024 21:01
Lietuvas hokeja izlase

Šodien 2026. gada Milānas olimpisko spēļu hokeja turnīra kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā dienā zaudējumus piedzīvoja divas Latvijas kaimiņvalstu izlases – Lietuva un Igaunija.

Lietuvieši Budapeštā ar 4:6 piekāpās Japānai. Pēc pirmā perioda Lietuva pateicoties Marka Kaļeiņikova un Eimanta Noreikas vārtiem bija vadībā ar 2:0, savukārt trešajā periodā Emilijus Krakausks panāca 3:0. Mača turpinājums vairs nebija veiksmīgs lietuviešiem, kuri ielaida sešus vārtus pēc kārtas. Minūti pirms pamatlaika beigām Lietuva deficītu samazināja līdz 4:6.

Bez Lietuvas šajā grupā spēlē arī Ungārija un Spānija.

Tikmēr Igaunija Polijas pilsētā Sosnovecā ar 0:4 zaudēja mājiniekiem poļiem, kuru rindās vārtus guva četri spēlētāji. Igauņi spēles laikā izdarīja vien 11 metienus pa pretinieku vārtiem. Šajā grupā spēlē arī Ukraina un Dienvidkorejā, savukārt Kārdifas grupā bez mājiniekiem Lielbritānijas piedalās arī Ķīna, Rumānija un Serbija.

Šī ir OS hokeja turnīra kvalifikācijas priekšpēdējā kārtā. Tālāk iekļūst tikai katras grupas uzvarētāja, vienai no tām kļūstot par Latvijas izlases pretinieci augusta nogalē gaidāmajā kvalifikācijas turnīrā, kas notiks Rīgā.