Lietuvas čempione pārsteidz ČL rūdīto APOEL, titulētais “Rosenborg” klūp Islandē

12/07/2018 09:51
FK

Trešdien Eiropas futbola laukumos tika aizvadītas vairākas cīņas UEFA Čempionu līgas un Eiropas līgas pirmajās kvalifikācijas kārtās. Par Latvijas čempionvienības Jūrmalas “Spartaks” bezvārtu neizšķirtu Rīgā pret Belgradas “Crvena Zvezda” jau ziņojām, tikmēr šī pāra potenciālo nākamo sāncenšu duelī Lietuvas spēcīgākā vienība Marijampoles “Sūduva” mājās ar 3:1 (3:0) pārspēja spēcīgo Kipras vienību Nikosijas APOEL.

Par izteiktiem šī pāra favorītiem tika uzskatīti APOEL, kas vēl pērn spēlēja Čempionu līgas grupu turnīrā, atņemot punktus Bundeslīgas grandam Dortmundes “Borussia”, bet 2012. gadā Kipras čempioni pagaidām vienīgo reizi kluba vēsturē sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu. Tas gan netraucēja Lietuvas vienībai jau mača 19. minūtē atrasties vadībā ar 3:0, visus trīs vārtus gūstot leģionāram Rigino Sisilijam.

“Sūduva” noturēja šo pārsvaru līdz pat spēles kompensācijas laikam, kad ceturtajā pieliktajā minūtē, iespējams, ļoti svarīgus vārtus, raugoties jau uz atbildes maču Nikosijā, guva brazīlietis Cahu.

Visnotaļ negaidīts rezultāts fiksēts arī Reikjavīkā, kur Islandes čempione “Valur” ar 1:0 pārspēja 25 reizes par Norvēģijas spēcīgo klubu kronēto Tronheimas “Rosenborg”. Uzvaru nesošos vārtus cīņas 84. minūtē guva Eidurs Sigurbjornsons. Jāatzīmē, ka titulētā Norvēģijas komanda prestižākā Eiropas klubu futbola pamatturnīra piedalījusies 11 reizes (pēdējā reize gan tālajā 2007./2008. gada sezonā).

Eiropas līgas kvalifikācijas ietvaros jāatzīmē citas norvēģu vienības “Molde” zaudējums Ziemeļīrijā pret “Glenovon”. Norvēģijas vicečempioni vadībā izvirzījās 36. minūtē, taču jau 59. minūtē nonāca iedzinējos. Visi mēģinājumi atspēlēties un izraut kaut neizšķirtu bija nesekmīgi, turklāt 86. minūtē uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko “Molde” nespēja realizēt.

Tikmēr smagu uzvaru viesos Fēru salās guva Lietuvas vicečempione Viļņas “Žalgiris”, kas ar rezultātu 2:1 pārspēja vietējo “Klaksvik”. Panākumu nesošos vārtus vien kompensācijas laikā guva senegāliešu aizsargs Pape Mamadū Mbodžs.