Lietuvas izlasi “apzagušie” tiesneši vairs netiesās PK spēles

Jons Valančūns, sportazinas.com
Jons Valančūns | Foto: FIBA

Izteikti nepareizu lēmumu pieņēmušie Francijas un Lietuvas izlašu spēles tiesneši vairs netiesās šī gada Pasaules kausa izcīņu, lēmusi Starptautiskā basketbola federācija (FIBA).

Jau ziņots, ka vakar izšķirošajā L grupas spēlē Francija ar rezultātu 78:75 apspēlēja Lietuvu, kas liedza lietuviešiem iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā.

Kad līdz spēles beigām bija atlikušas 30,8 sekundes un rezultāts vēstīja 76:74 Francijas labā, soda metienus izpildīja Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Memfisas “Grizzlies” centrs Jons Valančūns.

Valančūns iemeta pirmo sodiņu, bet nākamajā bumba lēkāja pa groza stīpu, taču tad to neatļauti izsita Jūtas “Jazz” zvaigzne Rūdijs Gobērs. Šajā epizodē Gobērs neatļauti kavēja bumbas ceļu uz grozu un Lieutvai bija jāpiešķir viens punkts. Tiesneši gan noteikumu pārkāpumu nefiksēja un Valančūna otrais soda metiens netika ieskaitīts.

Tādējādi rezultāts vēstītu 76:76, taču tas palika 76:75 Francijas labā, un jau nākamajā uzbrukumā divpunktu metienu realizēja Nando de Kolo – 78:75.

Lietuvas izlases protests anulēt spēles rezultātu netika izskatīts, un līdz ar to lietuvieši palika bez cerībām cīnīties par Pasaules kausa medaļām. Spēles tiesnešu komanda gan turpmākajos mačos Pasaules kausā netiesās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par