Lietuvas kadetu basketbolisti zaudē Eiropas čempionāta finālmačā

17/08/2015 10:11

Kauņa (Lietuva), 17.aug., LETA. Lietuvas jaunie basketbolisti svētdien piedzīvoja zaudējumu Kauņā notikušā Eiropas čempionāta U-16 vecuma grupā finālmačā.

Aizvadītajā cīņā sacensību mājinieki ar 83:85 (19:26, 18:24, 22:19, 24:16) piekāpās Bosnijai un Hercegovinai. Bosnieši vadībā atradās jau kopš pirmajā minūtēm. Kaut mājinieki spēja pietuvoties, divas minūtes pirms pamatlaika beigām Džanans Musa ar tālmetienu palielināja pārsvaru ar 84:79. Pēdējos uzbrukumos Lietuvai bija iespējas izraut pagarinājumu, tomēr tās netika izmantotas.

Kārtējo lielisko spēli aizvadīja par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzītais Musa, kurš izcēlās ar 33 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbā, septiņām rezultatīvām piespēlēm un deviņiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem.

Tikmēr ar 23 punktiem bosniešiem palīdzēja Sani Kampara.

Savukārt Lietuvas kadetu rindās rezultatīvākais bija 14 punktus iemetušais Arns Velička.

Bosnijas un Hercegovinas basketbolisti ne tikai guva vēsturē pirmo triumfu kādās no Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) sacensībām, bet arī vispār pirmo godalgu.

Sacensību vērtīgākais spēlētājs Musa turnīrā vidēji izcēlās ar 23,2 punktiem, deviņām bumbām zem groziem un 6,3 rezultatīvām piespēlēm.

Simboliskajā izlasē bez viņa tika iekļauts arī komandas biedrs Njegos Sikiras, lietuvietis Velička, kā arī turki Onuralps Bitims un Ahmets Durans.

Zīmīgi, ka mājinieki Eiropas kadetu čempionāta finālā zaudēja jau otro gadu pēc kārtas, jo pērn, kad sacensības notika Latvijā, vietējā valstsvienība titula mačā ar 53:78 kapitulēja Francijai.

Šogad Latvijas izlase astoņos mačos guva tikai divas uzvaras, tomēr spēja būt labākā svarīgākajos brīžos un guva 11.vietu, saglabājot vietu A divīzijā.

Kā zināms, FIBA uz laiku bija diskvalificējusi Krievijas valstsvienību, kas vissāpīgāk skāra tieši puišu kadetu izlasi, kura šajā čempionātā nepiedalījās. Līdz ar to krieviem visos mačos tika piešķirti tehniskie zaudējumi ar 0:20 un nākamajā sezonā būs jāatstāj augstākā divīzija.