Lietuvas peldēšanas zvaigzne pēc dopinga skandāla noslēdz karjeru tikai 22 gadu vecumā

Meilulīte, sportazinas.com
Foto: CNN

Lietuvas peldēšanas zvaigzne Rūte Meilutīte nolēmusi likt punktu sportistes karjerai, ziņo Lietuvas Peldēšanas federācija.

Zīmīgi, ka šāds 22 gadus vecās Meilutītes paziņojums nāk vien pāris nedēļas pēc tam, kad parādījās informācija, ka viņai dopinga pārbaužu izlaišanas dēļ draud diskvalifikācija.

“Pateicoties peldēšanai, izdzīvoju tādu dzīvi, par kādu nekad nebiju iedomājusies. Man bija iespēja redzēt pasauli, kā arī iepazīties un strādāt ar lieliskiem cilvēkiem,” pauda Meilutīte. “Tā bija īpaša pieredze, ko tagad kopā ar savām prasmēm vēlos izmantot ārpus peldbaseina. Esmu gatava sākt jaunu fāzi savā dzīvē.”

Nu jau bijusī sportiste uzsvēra, ka lēmumu par karjeras beigām apsvērusi jau ilgu laiku, bet nu viņa vēlas atgriezties universitātes solā.

“Līdz šim es sevi esmu ziedojusi peldēšanai. Jau kopš tīņa vecuma es dzīvoju šajā sportā. Noslogotā grafika dēļ es atliku studijas, pie kurām tagad vēlos atgriezties. Gribu piedzīvot vienkāršas lietas un labāk saprasts sevi un pasauli,” norādīja Meilutīte.

Meilutīte 2012.gadā 15 gadu vecumā triumfēja Londonas olimpisko spēļu sacensībās 100 metros brasā. Viņai ir četras zelta medaļas pasaules čempionātos un septiņas – kontinenta meistarsacīkstēs.

Tiesa, Meilutīte pēdējā gada laikā trīs reizes nav bijusi norādītajā vietā brīžos, kad viņu vēlējušies apmeklēt dopinga pārbaužu veicēji. Lietuvas peldētāja šajā laikā lielākoties uzturējusies Losandželosā, tāpēc viņai draud viena vai divu gadu diskvalifikācija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par