Lietuvietis “nukkye” ar lielisku sniegumu palīdz “Team Heretics” izcīnīt titulu

06/12/2020 23:32
Žigimants

Šovakar norisinājās fināls “First Strike Europe” “Valorant” turnīrā, kurā tikā “Team Heretics” un “SUMN FC”. Par uzvarētājiem kļuva internacionāli pārstāvētā komanda “Team Heretics”, kuru rindās lielisku sniegumu demonstrēja lietuvietis Žigimants “nukkye” Čmieliausks.

Fināls, atšķirībā no pārējā turnīra, tika aizvadīts “BO5” formātā, kas nozīmē, ka komandai jāuzvar trīs, nevis divas kartes. Pirmajiem, iespēju izvēlēties karti, bija “Team Heretics”, kuri lēma par labu “Ascent”. Pirmās kartes notikumi sabojāja daudzu skatītāju cerības par sīvu cīņu. “Team Heretics” saviem pretiniekiem no Lielbritānijas neatstāja nekādus variantus, zaudējot tikai vienu raundu, un karti noslēdza ar uzvaru 13:1.

Tomēr neveiksmīgā pirmā karte pamodināja “SUMN FC”. Kaut arī otrās kartes ievadā tika zaudēti pirmie trīs raundi, Lielbritānijas sastāvam izdevās veikt 6-0 izrāvienu un pirmo puslaiku noslēgt ar rezultātu 7-5 savā labā. Arī otrajā puslaikā “SUMN FC” turpināja iesākto un izlīdzināja rezultātu pa kartēm 1-1, ar 13:7 uzvarot “Icebox” karti.

Nonākot trešajā kartē, “Team Heretics” atkal apbēdināja pretinieku fanus. Pēc salīdzinoši līdzīgajiem, pirmajiem sešiem raundiem, pēc kuriem rezultāts bija 3:3, sekoja internacionālās komandas dominance un pirmais puslaiks beidzās ar rezultātu 9:3. Otrajā puslaikā spēles galvenie favorīti neļāvās muļķībām un droši noslēdza trešo karti – 13:5, kas nozīmēja, ka nepieciešama vairs tikai viena uzvarēta karte, lai tiktu izcīnīts tituls.

Nonākuši situācijā, kad kļūdas pieļaut vairs nedrīkst, “SUMN FC” ar lielu cīņas sparu devās ceturtajā kartē spēlē un otrajā viņu izvēlē “Bind”. Pirmo puslaiku ļoti veiksmīgi aizvadīja “Team Heretics” spēlētāji, kuri pēc deviņiem raundiem atradās vadībā 7:2, esot ļoti tuvu uzvarai kartē un visā spēlē. Atlikušajos trīs raundos puslaikā pamīšus uzvaras izcīnija abas komandas, divus no šiem raundiem uzvarot Lielbritānijas sastāvam un puslaiku noslēdzot 8:4 “Team Heretics” labā. Otro puslaiku ar diviem uzvarētiem raundiem iesāka lieliskie “Team Heretics” spēlētāji gandrīz 100% palielinot savas iespējas izcīnīt uzvaru šajā spēlē un turnīrā, tomēr “SUMN FC” nebija gatavi padoties bez cīņas, nākamjos astoņos raundos uzvarot septiņus un izlīdzinot rezultātu 11:11. Tas nozīmēja, ja abas komandas atlikušajos divos raundos dalītu uzvaras uz pusēm, būtu nepieciešams papildlaiks. Tomēr pēdējos raundos uzvaru izcīnīja “Team Heretics” un triumfēja visā turnīrā, šo spēli uzvarot ar rezultātu 3-1. Lielisku dueli aizvadīja viens no internacionālā sastāva līderiem, lietuvietis “nukkye”, kurš četrās kartēs pretiniekus nogalināja 72 reizes, kamēr pats nomira tikai 56. Jāsaka, ka lieliski arī nospēlēja vācietis Dastins “nieSoW” Durnas, kuram 69 reizes izdevās pretiniekus neitralizēt un nomirt tikai 41 reizi.

Par uzvaru “First Strike Europe” turnīrā, komanda “Team Heretics” ieguva 40 tūkstošus ASV dolārus (~33 tūkstoši eiro), bet komanda “SUMN FC” ieguva 20 tūkstošus ASV dolārus (~16,5 tūkstošus eiro). Līdz ar šo turnīru, augsta līmeņa “Valorant” turnīru sezona ir beigusies un liela daļa komanda dosies starpsezonas atvaļinājumā, lai nākamgad atkal varētu priecēt skatītājus ar daudz skaistiem mirkļiem.