“Lightning” nostiprinās NHL līderpozīcijās, “Flames” pārņem vadību rietumos (VIDEO)

09/12/2018 10:52

Nacionālās hokeja līgas (NHL) līderpozīcijās nostiprinājusies Tampabejas “Lightning”, savā laukumā pārliecinoši pārspējot Kolorādo “Avalanche”, tikmēr uz pirmo vietu Rietumu konferencē pakāpusies Kalgari “Flames”, kas divu konferences vadošo komandu duelī pārspēja Nešvilas “Predators”.

“Lightning” mačā pret “Avalanche” jau pirmo periodu noslēdza vadībā ar 3:1, bet nākamajās 20 minūtēs viesu cietoksnī lidoja vēl trīs bezatbildes ripas, galu galā ļaujot izcīnīt ļoti komfortablu uzvaru ar 7:1. Ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Tampabejas kluba kapteinis Stīvens Stemkoss, bet vienīgos “Avalanche” vārtus noorganizēja abi līgas rezultatīvākie vīri Miko Rantanens (šosezon 12+36) un Neitans Makinons (20+25).

Tampabeja ar iekrātajiem 47 punktiem tuvāko sekotāji NHL kopvērtējumā Toronto “Maple Leafs” apsteidz par sešiem punktiem, tikmēr Kolorādo (39 punkti) līdz ar šo zaudējumu neizmantoja iespēju kļūt par Rietumu konferences vadošo komandu. Šo titulu pārņēmusi Kalgari “Flames”, savā laukumā ar rezultātu 5:2 pārspējot nu jau bijušo rietumu līderi Nešvilas “Predators”. Viesu uzbrucējs Kreigs Smits trešā perioda pirmajā minūtē panāca neizšķirtu 2:2, tomēr trešdaļas turpinājumā “Flames” guva trīs vārtus pēc kārtas, sekmējot drošu uzvaru visā mačā.

Kalgari vienībai šobrīd ir 40 punkti, kas ir par punktu vairāk nekā abām tuvākajām sekotājām Rietumu konferences tabulā “Predators” un “Avalanche”.

Austrumu un visas līgas vicelīdere “Maple Leafs” izbraukumā ar 3:6 atzina Bostonas “Bruins” pārākumu. Šajā mača abas komandas kopumā nopelnīja 98 soda minūtes un laukumā bija vērojami trīs kautiņi.

Tikmēr Stenlija kausa īpašniece Vašingtonas “Capitals” viesos atstāja “sausā” Kolumbusas “Blue Jackets” – 4:0.

No pēdējās vietas Rietumu konferencē izrāpusies Losandželosas “Kings”, mājās ar 5:1 droši tiekot galā ar Lasvegasas “Golden Knights”. Savukārt trīs zaudējumu sēriju pārtraukt izdevies Ņujorkas “Rangers” – 5:4 uzvara soda metienu sērijā viesos pār Floridas “Panthers”. “Rangers” šobrīd ir tikpat punktu (31), cik otrai Ņujorkas vienībai “Islanders”, kas arī šonakt guva panākumu pretinieku laukumā (3:2 pār Detroitas “Red Wings”).

NHL pamatturnīrs, 9. decembris

Bufalo “Sbares” – Filadelfijas “Flyers” 2:6 (2:1, 0:1, 0:4);

Losandželosas “Kings” – Vegasas “Golden Knights” 5:1 (1:1, 2:0, 2:0);

Bostonas “Bruins” – Toronto “Maple Leafs” 6:3 (1:0, 2:0, 3:3);

Kolumbusas “Blue Jackets” – Vašingtonas “Capitals” 0:4 (0:3, 0:0, 0:1);

Detroitas “Red Wings” – Ņujorkas “Islanders” 2:3 (2:0, 0:2, 0:1);

Floridas “Panthers” – Ņujorkas “Rangers” 4:5 (0:2, 3:1, 1:1, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā;

Otavas “Senators” – Pitsburgas “Penguins” 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) – pagarinājumā;

Tampabejas “Lightning” – Kolorādo “Avalanche” 7:1 (3:1, 3:0, 1:0);

Arizonas “Coyotes” – Sanhosē “Sharks” 3:5 (0:2, 2:1, 1:2);

Kalgari “Flames” – Nešvilas “Predators” 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)