“Lightning” pārspēj “Maple Leafs”; “Kings” uzvar sausā (VIDEO)

09/05/2022 09:53
Tampabejas

Tampabejas “Lightning” svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā pārspēja Toronto “Maple Leafs”, kamēr citā spēlē Losandželosas “Kings” izcīnīja panākumu bez ielaistiem vārtiem.  “Lightning” laukuma saimnieku lomā ar rezultātu 7:3 (3:0, 2:0, 2:3) uzvarēja Toronto “Maple Leafs”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Mājiniekus jau pirmajā spēles minūtē vadībā izvirzīja Stīvens Stemkoss, kura piemēram sekoja Pjērs-Eduārs Belmārs un Pets Marūns un arī raidīja ripas Toronto vienības vārtos. Otrajā trešdaļā vēl divus vārtus “Lightning” labā guva Ross Koltons un Korijs Perijs, panākot jau 5:0. Trešajā periodā divas reizes “Lightning” vārtsargu pārspēja Viljams Nīlanders, taču Ondrejs Palāts atguva četru vārtu pārsvaru (6:2). Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām trešos vārtus Toronto vienības labā guva Džeiks Mazins, taču viesu komandas cerības atspēlēties sagrāva Koltons, kurš panāca 7:3.

Citā spēlē “Kings” savā laukumā ar rezultātu 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) pārspēja Edmontonas “Oilers” un sērijā panāca neizšķirtu 2-2. Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Kārls Grundstrems, bet vēl pa vienai ripai “Oilers” vārtos raidīja Trevors Mūrs un Trojs Stečers. “Kings” vārtsargs Džonatans Kviks atvairīja 31 pretinieku metienu, paliekot nepārspētam.

Vēl Bostonas “Bruins” mājas spēlē ar rezultātu 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) guva panākumu pār Karolīnas “Hurricanes”, sērijā līdz četrām uzvarām rezultātam topot neizšķirtam 2-2. “Bruins” otro uzvaru pēc kārtas nodrošināja Breds Maršāns, kurš guva divus vārtus un trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, tādējādi iesaistoties visos komandas vārtu guvumos.

Vēl Sentluisas “Blues” mājās ar rezultātu 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) apspēlēja Minesotas “Wild” un sērijā arī panāca neizšķirtu 2-2. Sentluisas vienības labā pa diviem vārtiem guva Džordans Kirū un Deivids Perons, bet vēl vienu reizi pretinieku vārtsargu pārspēja Raiens O’Railijs.