“Lightning” sistēmas uzbrucējs pirms gaidāmā U20 pasaules čempionāta izraidīts no Slovākijas izlases

Maksims Čaikovičs
Maksims Čaikovičs | Foto: Dan Culberson/Saint John Sea Dogs)

Nacionālās hokeja līgas () kluba Tampabejas “Lightning” sistēmas uzbrucējs atstājis Slovākijas U21 komandas rindas Zvolenē, kur komanda gatavojas decembrī gaidāmajam Jaunatnes pasaules hokeja čempionātam.

Slovākijas Hokeja federācijas oficiālajā tīmekļa vietnē norādīts, ka par iemeslu hokejista izraidīšanai no nacionālās izlases kalpojis “rupjš sportisko un vispārcilvēcisko vērtību pārkāpums, uz kurām izlase balsta gatavošanās procesu pasaules čempionātam Kanādā”.

“Komanda vienbalsīgi nolēma, ka Maksima Čaikoviča uzvedība neatbilst treneru un spēlētāju, tostarp viņa paša, kopš pirmssezonas perioda noteiktajām vērtībām. Piektdienas treniņspēlē viņš vairākkārt izcēlās ar negodīgu un nesportisku uzvedību, kas noveda pie netīriem spēka paņēmieniem pret saviem izlases biedriem. Komanda vienojās, ka šāda spēlētāja uzvedība nav pieņemama, tāpēc izlase pieņēma lēmumu izslēgt Maksimu Čaikoviču no tās rindām,” teikt Slovākijas Hokeja federācijas paziņojumā.

Pēc notikušā pats hokejists atzinis savu vainu un uzņēmies atbildību par savu uzvedību:“Man žēl par notikušo. Es saprotu, ka mana izturēšanās bija nepareiza, un es esmu atbildīgs par sekām. Es cienu komandas lēmumu.”

Pasaules jaunatnes hokeja čempionāts norisināsies no 2020.gada 25.decembra līdz 2021.gada 5.janvārim Kanādas pilsētā Edmontonā, kas turnīru uzņems jau trešo rezi tā vēsturē. Koronavīrusa pandēmijas dēļ turnīrs notiks bez skatītājiem, savukārt, noslēdzoties čempionātam, neviena no izlasēm nepiedzīvos pazemināšanos klasē.

Nu jau 19 gadus veco Čaikoviču 2019.gada drafta trešajā kārtā ar kopējo 89.numuru izvēlējās aizvadītās sezonas čempione Tampabejas “Lightning”.

2020./2021.gada sezonā hokejists aizvadījis 12 spēles Austrijas hokeja čempionāta (ICEHL) kluba Bratislavas “Capitals” rindās, gūstot divus vārtus un atdodot 7 rezultatīvas piespēles.

Savukārt iepriekšējās divas sezonas hokejists pavadīja Kvebekas junioru hokeja līgā (QMJHL), Sentdžonsas “Sea Dogs” komandas rindās 96 mačos gūstot 88 (40 + 48) punktus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par