Lilards precīzo tālmetienu skaita tabulā apsteidz NBA leģendu Braientu

19/01/2021 09:02

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Portlendas “Trail Blazers” līderis Damians Lilards realizēto trīspunktu metienu skaita rekordā apsteidzis pērn mūžībā aizgājušo basketbola leģendu Kobi Braientu. Lilards šobrīd ierindojas trīspunktu metienu tabulas 17. vietā ar 1828 precīzi izpildītu tālmetienu.

Lilards šobrīd atrodas piektajā vietā starp aktīvajiem līgas basketbolistiem. Visaugstāk otrajā vietā, no aktīvajiem spēlētājiem šobrīd atrodas Goldensteitas “Warriors” zvaigzne Stefans Karijs, kurš atzīmējies ar 2545 rezultatīviem tālmetieniem.

Piektajā vietā ar 2352 tālmetieniem ir Bruklinas “Nets” basketbolists Džeimss Hārdens, Losandželosas “Lakers” zvaigzne Lebrons Džeimss ierindojas 14.vietā ar 1909 precīziem trīspunktu metieniem, kamēr viņam uz papēžiem min Ņūorleānas “Pelicans” Džonatans Rediks ar 1905 trīspunktniekiem.

Līderis tabulā ar līdz šim lielāko precīzo tālmetienu skaitu ir NBA veterāns Rejs Alens ar 2973 precīziem raidījumiem, tomēr, pastāv iespēja, ka tuvākajā laikā Stefans Karijs viņu apsteigs šajos rādītājos.

Lilards medijiem atzinis, ka šis panākums viņam ir ļoti īpašs, jo Braients viņam, līdzīgi kā vairumam basketbolistu, bija elks un cilvēks, no kura iedvesmojas.

Mēneša sākumā Lilards medijiem uzsvēra, ka joprojām domā un pārdzīvo par traģiskajiem notikumiem, ko piedzīvojusi basketbola leģenda.

“Vēl joprojām redzu bildes ar Kobi un nespēju noticēt, ka viņš ir prom. Un laiks ir gājis tik ātri. Nespēju noticēt, ka pagājis jau gads, es vēl joprojām cīnos ar to, ka tā ir īstenība,” atklāj Lilards.

Zīmīgi, ka Braients bija viens no pirmajiem līgā, kurš pamanīja Lilarda potenicālu kļūt par NBA zvaigzni. Vienā no pēdējām spēlēm 2013.gadā, kad Braients saplēsa Ahileja cīplsu, viņš laukumā tikās ar Lilardu, taču mačs beidzās ar Losandželosas “Lakers” uzvaru, kurā Braients 48 minūtēs guva 47 punktus. Lilards tajā laikā uzsāka ceļu uz spožu karjeru NBA, mačā gūstot 38 punktus, kas skaidri norādīja uz spēlētāja talantu.

Pēc spēles Braients intervijā medijiem uzsvēra un slavēja Lilarda sniegumu: “Tas zēns ir nopietns”.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…