“Lille” gāž no troņa PSG un kļūst par “Ligue 1” čempioni; “Juventus” knapi iekļūst ČL zonā

24/05/2021 00:53
Lille

Francija

“Lille” vienība svētdien šīs sezonas pēdējā spēlē viesos ar 2:1 uzvarēja “Angers” un ceturto reizi komandas vēsturē tika kronēta par Francijas čempionāta uzvarētāju. “Lille” pirms pēdējās kārtas spēles turnīra tabulā ar 80 punktiem bija pirmā, bet par vienu mazāk bija titulētajai Parīzes “Saint-Germain”.

Pirms pēdējās kārtas spēles “Lille” bija 80 punkti, bet PSG par vienu mazāk. “Lille” pēdējo reizi Francijas čempionātā uzvarēja 2011.gadā. Desmitajā minūtē 1:0 panāca Džonatans Deivids, bet pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē uzvaras vārtus guva Buraks Jilmazs. Andželo Fulgini “Angers” goda vārtus iesita spēles kompensācijas laika pirmajā minūtē.

“Lille” kluba pastāvēšanas vēsturē Francijas čempionātā uzvarējusi četras reizes. Zīmīgi, ka komanda šosezon viesos nebija zaudējusi jau kopš novembra. Iepriekš trīs sezonas pēc kārtas par čempioniem tika kronēti PSG futbolisti.

PSG savā šīs sezonas pēdējā mačā viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Brest”. Bumbu savos vārtos raidīja Romēns Fevrs, bet 71.minūtē 2:0 nokārtoja Kiljans Mbapē.

“Lille” sezonu noslēdza ar 83 punktiem, bet PSG ar 82 punktiem, abām komandām nopelnot iespēju nākamsezon spēlēt UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā. Šī paša turnīra kvalifikācijā spēlēs trešo vietu izcīnījusī “Monaco”, bet UEFA Eiropas līgā vietu izcīnīja Lionas “Olympique” un Marseļas “Olympique”, kurām attiecīgi ceturtā un piektā pozīcija.  Sestajā vietā palikusī “Rennes” spēkosies UEFA Konferenču līgā.

Itālija

Turīnas “Juventus” un “AC Milan” komandas sezonas pēdējā spēļu dienā kvalificējušās Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgai, savukārt “Napoli” cīnīsies Eiropas līgā. “Juventus” ar 4:1 Itālijas A sērijas futbola čempionāta 38.kārtas spēlē uzvarēja “Bologna”, bet “AC Milan” ar 2:0 pārspēja Bergāmo “Atalanta”.

“AC Milan” rindās abu puslaiku beigās Franks Kesjē realizēja pa precīzam 11 metru soda sitienam, kas ļāva “AC Milan” Itālijas čempionātu noslēgt otrajā vietā, par 12 punktiem atpaliekot no Milānas “Inter”. “AC Milan” nodrošināja atgriešanos Čempionu līgā pirmo reizi kopš 2013./2014.gada sezonas.

Trešo vietu Itālijas čempionātā izcīnījusī “Atalanta” jau bija nodrošinājusi dalību Čempionu līgā trešo sezonu pēc kārtas, tomēr nespēja pirmo reizi vēsturē ierindoties A sērijas otrajā vietā pēc tam, kad pirms dažām dienām Itālijas kausa finālā zaudēja “Juventus”.

Ceturto vietu turnīrā ieguvušās “Juventus” galvenais treneris Andrea Pirlo sezonas pēdējā spēlē ļāva atpūsties Krištianu Ronaldu un viņa vietā deva iespēju spēlēt Alvaro Moratam, kurš guva divus vārtus. Tāpat Turīnas komandas rindās rezultatīvs bija Federiko Kjeza un Adrjēns Rabjo, savukārt vienīgos vārtus “Bologna” labā guva Rikardo Orsolīni.

Ja “Juventus” nebūtu uzvarējusi, komanda pirmo reizi kopš 2012.gada nespēlētu elitārākajā Eiropas futbola līgā. “Napoli” ar “Verona” spēlēja neizšķirti 1:1 un Itālijas A sērijas futbola čempionātā finišēja piektajā vietā, par vienu punktu atpaliekot no “Juventus” un neiekļūstot nākamās sezonas Čempionu līgā. Pēc neveiksmes no komandas galvenā trenera amata atkāpās Džennāro Gatuzo.

Romas “Lazio”, Itālijas A sērijas čempionāta tabulā ieņemot septīto vietu, pievienosies Neapoles komandai Eiropas līgā. Sezonas pēdējā spēlē Romas komanda ar 0:2 zaudēja “Sassuolo”, kas turnīru noslēdza astotajā vietā. Milānas “Inter” par Itālijas čempioni kļuva pirmo reizi pēdējo 11 gadu laikā. Lai gan pirmo vietu turnīra tabulā “Inter” bija nodrošinājusi jau pirms četrām spēlēm, trofeju milānieši saņēma pēc uzvaras ar 5:1 pret “Udinese”, kas ierindojās 14.vietā.

Antonio Kontes vadītās komandas labā vārtus guva Ešlijs Jangs, Kristians Eriksens, Lautaro Martiness, Ivans Perišičs un Romelu Lukaku. Vienīgos vārtus Udīnes komandas labā guva Roberto Pereira “Inter” Itālijas čempiona titulu izcīnīja 19.reizi, un pēdējo spēli komandas laukumā klātienē bija ļauts vērot 1000 līdzjutējiem.

Anglija

“Liverpool” un Londonas “Chelsea” dramatiskā Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta noslēgumā izcīnīja pēdējās divas ceļazīmes uz UEFA Čempionu līgu. Pēdējos četros gados trešo premjerlīgas čempiona titulu jau iepriekš bija nodrošinājusi Mančestras “City”, bet Mančestras “United” jau bija ierindojusies otrajā vietā, tādēļ 38.kārtas spēļu dienā galvenā uzmanība bija pievērsta cīņai par trešo un ceturto vietu. Pirms pēdējās spēļu kārtas “Chelsea” trešajā vietā un Lesteras “City” piektajā vietā šķīra viens punkts.

Jirgena Klopa vadītā Liverpūles komanda mājas spēlē desmit tūkstošu līdzjutēju klātbūtnē ar 2:0 (1:0) uzvarēja Londonas “Crystal Palace”. Abus liverpūliešu vārtus guva Sadio Manē. Pērn “Liverpool” vēsturē pirmo uzvaru Anglijas premjerlīgā svinēja tukšā stadionā, bet šogad titulu aizstāvēt traucēja komandas līderu traumas, tomēr komanda spēja uzvarēt astoņās no pēdējām desmit līgas spēlēm un šo sezonu pabeidza trešajā vietā.

“Chelsea” Tomasa Tuhela vadībā sezonas pēdējā spēlē zaudēja Birmingemas “Aston Villa” ar 1:2 (0:1), tomēr ierindojās Anglijas premjerlīgas ceturtajā vietā, pateicoties Lesteras “City” zaudējumam. Tagad, zinot, ka arī nākamajā sezonā spēlēs UEFA Čempionu līgā, komanda var gatavoties nākamajā nedēļas nogalē gaidāmajam Čempionu līgas finālam pret Mančestras “City”.

Nedēļu pēc vēsturiskās uzvaras Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausā Lesteras “City” komanda piedzīvoja sāpīgu zaudējumu, ar 2:4 (1:1) piekāpjoties Totenhemas “Hotspur”. Arī pērn Lesteras komanda cerības uz iekļūšanu Čempionu līgā zaudēja pēdējā spēļu kārtā, kad piekāpās Mančestras “United”.

Divus 11 metru soda sitienus Lesteras komandā realizēja Džeimijs Vārdijs, un 16 minūtes līdz spēles beigām komanda bija vadībā ar 2:1, bet tad Kaspers Šmeihels bumbu raidīja savos vārtos un divas reizes precīzs bija pretinieku spēlētājs Gerets Beils. Tādējādi “Hotspur” uzvarēja, premjerlīgas sezonu pabeidza septītajā vietā un nākamajā sezonā spēlēs UEFA Eiropas konferenču līgā.

“Hotspur” līderis Harijs Keins spēles 41.minūtē guva savus 23.vārtus sezonā, kļūstot par līgas rezultatīvāko spēlētāju. “Liverpool” uzbrucējs Mohameds Salāhs sezonā guvis 22 vārtus, bet 14 reizes rezultatīvi piespēlējis, kļūstot par līgā labāko asistentu.

Vesthemas “United” ar 3:0 (2:0) uzvarēja “Southampton”, Anglijas premjerlīgā ieņemot sesto vietu. Nākamajā sezonā tā spēlēs Eiropas līgā. Sezonas pēdējā spēlē čempione Mančestras “City” ar 5:0 (2:0) sagrāva Liverpūles “Everton”, kas sezonu pabeidza desmitajā vietā, bet līgas otrās vietas ieguvēja Mančestras “United” ar 2:1 (2:1) pārspēja Vulverhemptonas “Wanderers”, kas turnīru pabeidza 13.vietā.

Spānija

Pēdējās “La Liga” spēlēs bija vērojama zema rezultativitāte. “Granad” un “Getafe” cīnījās neizšķirti 0:0, bet “Sevilla” pietika ar vienu vārtu guvumu Alehandro Gomesa izpildījumā, lai ar 1:0 uzveiktu “Deportivo Alaves”.