“Limbaži”/MSĢ pārsteidzoši Meistarlīgas pirmajā pusfināla mačā apspēlē RTU/”Robežsardzi”

09/03/2019 20:58

Jau pirmajā „Credit24” Meistarlīgas Latvijas čempionāta pusfināla spēlē Rīgā fiksēts pārsteigums. Aizraujošā piecu setu cīņā OC “Limbaži”/MSĢ pārspēja RTU/”Robežsardzi”. Otrā spēle sērijā līdz trim uzvarām trešdien Limbažos.

Intrigu šim duelim starp “Credit24” Meistarlīgas ceturtās vietas īpašniekiem un pirmo numuru Latvijas čempionāta rangā RTU/”Robežsardzi un jaunajiem limbažniekiem, kuru aizsardzību un servju uzņemšanu papildina pieredzējušais Latvijas izlases libero Ingars Ivanovs, piešķīra notikumi Latvijas kausa izcīņas pusfinālā pagājušā gada nogalē. Toreiz sīvā cīņā četros setos, no kuriem nevienā setā punktu starpība nebija lielāka par trim, uzvarēja Laura Iecelnieka vadītie limbažnieki. “Credit24” Meistarlīgas ietvaros gan abas reizes – ar 3:0 un 3:1 – uzvarēja rīdzinieki.

Pirmajā un otrajā setā intriga tikai pieauga, lieliski uzbrukumā darbojoties Aleksandram Nasonovam un OC “Limbaži”/MSĢ volejbolistiem uzvarot ar 25:21 un 25:15! Atkāpties savā laukumā rīdziniekiem vairs nebija kur, un viņi trešo setu sāka ļoti apņēmīgi, pēc divām netveramām Vladimira Visocka servēm panākot 11:5 savā labā. Tāpat kā rīdzinieki 2. setā, kad rezultāts kļuva 13:20, arī Iecelnieks trešajā setā veica vairākas maiņas. Tas mājiniekus neapturēja, un pēc vēl viena Visocka “eisa” pa Andri Širjakovu sets beidzas ar 25:12.

Arī ceturtais sets beidzās mājinieku labā, un arī šajā setā tas notika pēc netveramas serves, kad Aleksandra Avdejeva “planieri” nespēja atņemt Ivanovs, – 25:23.

Piektajā setā vadībā pēc Avdejeva uzbrukuma ar 7:4 izvirzījās RTU/Robežsardze, bet pēc neprecīzas Kristera Ērgļa piespēles Andrejam Zavorotnijam jau mājinieku vecākais treneris Raimonds Vilde bija spiests saukt savējos malā – 7:7. Iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās “Credit24” Meistarlīgas labākais spēlētājs Avdejevs, un mājinieki panāca 12:8 savā labā. Tomēr pārsvarā ar šodienas izcilnieka Nasonova pūlēm viesi panāca 14:13 savā labā. Autā bumbu raidīja Gatis Garklāvs, un trešā daļa no sensācijas šajā sērijā jau ir notikusi – 3:2 (21, 15, -12, -23, 13) OC “Limbaži”/MSĢ labā.

Nasonovs uzvarētāju labā guva 25 punktus, tai skaitā 7(!) – ar bloku. Kristapam Šmitam 16 punkti, bet mājiniekiem teicama diena par spīti pēdējam uzbrukumam sanāca Garklāvam – 28 gūti punkti. 20 punktus pievienoja Avdejevs.

Pretiniekiem labi uzbrukumā “sasita” Gatis Garklāvs. Paši ne tā nospēlējām blokā, bet labi tikām galā ar Avdejevu un Armandu Āboliņu. Ja tikai viens no viņiem ir rezultatīvs, varam spēlēt, ja visi trīs, būs grūti uzvarēt.

Nekas nav beidzies. Sērija ilgst līdz trim uzvarām. Pretiniekus esam labi izpētījuši, un domāju, ka šajā sērijā vēl būs daudzi pārsteigumi.”

Otrā spēle sērijā notiks trešdien, 13. martā, Limbažos, bet rīt otru pusfināla sēriju pulksten 16:00 Jēkabpils Sporta namā uzsāks kaimiņi – SK “Jēkabpils Lūši” uzņems Daugavpils Universitāti.