Lionas “Olympique” astoto reizi triumfē UEFA Čempionu līgā sievietēm

21/05/2022 22:19
Lionas

Lionas “Olympique” futbola komanda sestdien Turīnā astoto reizi svinēja uzvaru UEFA Čempionu līgā sievietēm. “Olympique” finālmačā ar 3:1 (3:1) pārspēja kausa glabātājas no “Barcelona”.

Sestajā minūtē Francijas klubs izvirzījās vadībā ar Amandīnes Anrī precīzu tālsitienu vārtu labajā stūrī – 1:0. 23.minūtē pārsvaru dubultoja Ada Hegerberga, bet vēl desmit minūtes vēlāk pēc viņas piespēles trešos vārtus Lionas kluba labā guva Katarīna Makario. Barselonas futbolistes vienus vārtus atguva, kad 41.minūtē vārtus guva Aleksija Puteljasa Segura, tomēr tie palika pēdējie vārti šajā spēlē.

Kopš 2007.gada, kad turnīrā triumfēja Londonas “Arsenal”, pie tituliem bija tikušas tikai Francijas vai Vācijas komandas, kamēr “Barcelona” svinēja uzvaru pagājušajā gadā. Iepriekšējā sezonā “Barcelona” finālā ar 4:0 sagrāva Anglijas klubu Londonas “Chelsea”. Barselonietes finālā spēlēja arī 2018./2019.gadada sezonā, kad ar 1:4 zaudēja lionietēm. Latvijas pārstāves “Rīgas Futbola skola” futbolistes šīs sezonas kvalifikācijas pirmajā kārtā ar 1:6 zaudēja Slovēnijas klubam Beltincu “Pomurje”.