Lipmans: Bez Hārtlija mēs esam izcīnijuši arī augstākas vietas, neredzu viņā neko tādu īpašu

Kirovs Lipmans, sportzinas.com
Kirovs Lipmans | Foto: Sintija Zandersone / LETA

Bijušais Latvijas Hokeja federācijas () prezidents sarunā ar Valdi Valteru raidījumā “Pilsētā Runā” izteicies par izlases galveno treneri Bobu Hārtliju, Rīgas “Dinamo” izveidi un attiecībām ar Starptaustiskās hokeja federācijas () prezidentu Renē Fāzelu.

“Ilgo gadu laikā, ko es pavadīju hokejā var redzēt piemēru, ka nevar būt treneris izlasē un tajā pašā laikā trenēt komandu arī KHL. Tāda problēma bija ar Oļegu Znaroku, ko es ļoti cienīju. Mēs viņu izaudzinājām,” saka Lipmans.

“Hārtliju visi ļoti augsti vērtē, kad ar viņu izlase ieņem 10. vietu, bet mēs bez viņa esam izcīnijuši arī augstākas vietas. Es tur neredzu neko tādu īpašu,” Hārtlija darbu vērtēja bijušais LHF prezidents.

“Kad izveidoja KHL, tad bija tāda doma, ka mums vajag komandu, kurā vismaz 70% spēlētāju būtu kandidāti uz izlasi. Mana doma bija arī, ka treneris, kurš vadītu “Dinamo” būtu arī galvenais treneris izlasē, lai viņš visas sezona garumā varētu redzēt savus spēlētājus,” atceras Lipmans.

“Savickis ir pieradis pie tā, ka visiem jādara to, ko viņš grib. Kad es to pateicu, viņam tas nepatika. Viņš klubu izveidoja pavisam citādāk. Nevar pateikt, ka “Dinamo” neko nav iedevis Latvijas hokejam. Daži spēlētāji jau bija. Pa desmit gadiem gan nebija neviena reize, kad izlasē būtu 80-90% hokejistu no viena kluba,” par Rīgas vienības pienesumu Latvijas hokejam izsakās Lipmans.

“Fāzelam ir ļoti labas attiecības ar Krievijas prezidentu, Putins arī augsti vērtē Fāzelu. Neredzu neko tādu. Fāzelu pazīstu ļoti labi, viņš ir godīgs cilvēks,” IIHF prezidenta labās attiecības ar Krieviju komentēja Kirovs.

“Atklāti un godīgi runājot, nākamā gada pasaules čempionāts bija paredzēts sarīkot man. Man pateica paldies, ka iedevu iespēju slovākiem sarīkot pasaules čempionātu, tāpēc jau tad man apsolīja, ka man čempionāts būs 2021. gadā. Fāzels vienmēr tur savu vārdu. Biju šokēts, kad uzzināju, ka turnīrs būs divās valstīs. Pietam pusfināli un fināls būs Baltkrievijā. Tas ir vispār ārprāts! Domāju, ka mēs tā gribējām, lai nebūtu jābūvē otra halle,” savu viedokli pauž Lipmans.

2020.gada IIHF Ārkārtas kongresā tika apstiprināti 2021.gada Pasaules hokeja čempionāta datumi. Lai pielāgotos novēlotam sezonas sākumam Eiropā un Ziemeļamerikā, tika pieņemts lēmums, ka 2021.gada Pasaules hokeja čempionāts notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par