Lipmans: Ja es 90. gados nebūtu ievēlēts par LHF prezidentu, tad hokejs būtu vēl zemākā līmenī

15/09/2020 19:59

Bijušais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans sarunā ar Valdi Valteru “11TV” raidījumā izteicies par gaidāmo 2021. gada pasaules čempionātu, Rīgas “Dinamo” pirmsākumiem, kā arī par šī brīža situāciju federācijā.

“Esmu ļoti pārsteigts, ka pieņemts tāds lēmums [organizēt PČ kopā ar Baltkrieviju – aut.]. Tas bija pieņemts tikai tāpēc, ka Latvija meklēja partneri, lai nebūvētu otru halli un pierunāja baltkrievus. Mans viedoklis, ka Latvija negribēja būvēt otru halli, lai nebūtu konkurence “Arēnai Rīga”, tas kādam nebija pieņemami,” spriež Lipmans.

“Tas nav pareizi. Es kategoriski esmu pret. Tā ir vēl papildus necieņa Starptautiskai hokeja federācijai (IIHF),” Lipmans komentē izskanējušo informāciju, ka Latvija kopā ar Baltkrieviju nerīkos PČ, ja kaimiņvalstī turpināsies nemieri. “Nevajag domāt, ka IIHF ir muļki un viņi nesapratīs, vai atstāt čempionātu Baltkrievijai, vai pārcelt uz citu valsti.”

“Rīgas “Dinamo” neatbilst KHL. Es biju iniciators, lai mums būtu šāda komanda KHL. Mums savulaik izlases hokejisti spēlēja visā pasaulē. Domāju, ka tur būs 70% izlases kandidāti un trenerim būs vieglāk gatavot komandu pasaules čempionātam. Domāju, ka “Dinamo” komandā būs tas pats galvenais treneris, kas izlasē,” saka bijušais LHF prezidents.

“Godīgi sakot, neiedziļinos, kas tur federācijā notiek. Vienīgais, ka man tagad bieži zvana spēlētāji un treneri, jo viņi nav apmierināti, bet es nejaucos tur iekšā. Tā ir viņu darīšana, lai viņi tur dara, ko grib. Ja Lipmans 90. gados nebūtu ievēlēts par LHF prezidentu, tad hokejs būtu vēl zemākā līmenī, nekā tas ir šodien,” uzskata Lipmans.

2020.gada IIHF Ārkārtas kongresā tika apstiprināti 2021.gada Pasaules hokeja čempionāta datumi. Lai pielāgotos novēlotam sezonas sākumam Eiropā un Ziemeļamerikā, tika pieņemts lēmums, ka 2021.gada Pasaules hokeja čempionāts notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Jau ziņots, ka IIHF pagaidām neplāno pārcelt 2021.gada pasaules čempionātu uz citu norises vietu un nevēlas izdarīt kādus politiskus paziņojumus.

2021.gada pasaules čempionātu rīko Minska kopā ar Rīgu, bet turnīra izšķirošās fāzes spēles paredzētas tieši Baltkrievijas galvaspilsētā. Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…