Lipmans: Būtu nepareizi atdot Latvijai visu čempionātu

19/01/2021 09:53

Ilggadējais Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans intervijā portālam “Izvestia” komentējis Latvijas iespējas uzņemt un organizēt visas 2021.gada hokeja čempionāta turnīra spēles. Lipmans paudis iespēju, ka valstij var nepietikt laika sagatavot otru arēnu otras grupas spēļu uzņemšanai.

“Būtu nepareizi atdot Latvijai visu čempionātu, jo tās ir milzīgas izmaksas, kuras Latvija, iespējams, nevar atļauties. Turklāt, visticamāk, nebūs skatītāju. Tāpēc es dotu priekšroku tām valstīm, kuras ir gatavas uzņemt turnīru – Dānija vai Slovākija,” atzina Lipmans.

“Latvijai var būt laiks sagatavoties visām čempionāta spēlēm, taču tās nebūs tādā līmenī. Jā, var mēģināt, taču četru mēnešu laikā tas ir grūti. Nav otras lielās arēnas – ir tikai “Arēna Rīga”. Sākotnēji Latvijas puse vēlējās organizēt tikai daļu čempionāta. Kad 2017.gadā mūsu pārstāvji paši vērsās pie baltkrieviem ar priekšlikumu to rīkot kopā. Tāpēc netika lemts būvēt vēl vienu arēnu. Baltkrievi piekrita, taču ar nosacījumu, ka viņi iegūs izšķirošos mačus: pusfinālu, maču par trešo vietu un finālu. Mūsējie piekrita,” komentēja Lipmans.

Zināms, ka Rīga jau 2006.gadā uzņēma pasaules čempionātu hokejā, kad centrālie notikumi norisinājās svaigi uzceltajā “Arēnā Rīga” un daļa no čempionāta norises tika organizēta uz speciāli turnīra vajadzībām izveidota laukuma olimpiskā “Skonto” kompleksa iekšpusē. Pēc Lipmana teiktā var secināt, ka šobrīd būtu visai grūti uzcelt līdzīgu “zāli”.

“Tad man tam bija daudz vairāk laika – vairākus gadus nevis četrus mēnešus. Es lēnām meklēju naudu, atradu to, un mēs lēnām visu uzbūvējām. Tāpēc daļa no čempionāta tagad jāiedod Dānijai vai Slovākijai.” komentē Lipmans.

Lipmans uzsver faktu, ka divi iepriekšējie turnīri notika tieši Dānijā un Slovākijā, tāpēc šīm valstīm ir gatava infrastruktūra. Visa turnīra pārcelšana uz Latviju, visticamāk, prasītu lielas finanses, kas nozīmētu arī IIHF atbalstu un papildus līdzekļus. “Diemžēl šobrīd Latvija pļauj kļūdas augļus, kad nevēlējās uzņemties viena rīkot šo pasaules čempionātu,” pauž Lipmans.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) atņēmusi Baltkrievijai un tās galvaspilsētai Minskai tiesības rīkot 2021. gada pasaules čempionātu hokejā, vēstīts IIHF oficiālajā paziņojumā. Šobrīd vēl notiek pārrunas, lai vienotos par čempionāta organizēšanas formātu – Latvija ir paudusi gatavību uzņemties organizēt visas turnīra spēles Rīgā, tomēr IIHF vēl lems par tālāko rīcību.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…