Lipmans par 2021.gada PČ hokejā: Cilvēki neriskēs doties uz arēnu un piepildīt pilnas tribīnes

Kirovs Lipmans, sportzinas.com
Kirovs Lipmans | Foto: Edijs Pālens/LETA

Bijušais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents sarunā ar Krievijas mediju “Izvestiya” dalījies pārdomās par gaidāmo 2021.gada pasaules čempionātu hokejā un paudis viedokli, ka, pandēmijai beidzoties, cilvēki neriskēs doties uz arēnu un piepildīt pilnas tribīnes.

Starptautiskā Hokeja federācija () martā atcēla 2020.gada pasaules čempionātu, kuram bija jānotiek Šveicē. Virmoja baumas, ka varētu nākamā gada čempionātu pārcelt uz Šveici, bet Rīgai un Minskai tiktu 2022.gada meistarsacīkstes. Taču vēlāk lēma, ka 2021.gada turnīrs tomēr norisināsies Rīgā un Minskā.

“Varbūt tas ir neētiski, bet es priecājos, ka Šveice atteicās rīkot 2021. gada pasaules čempionātu hokejā, lai gan bija tiesīga to darīt, jo koronavīrusa dēļ valsts šogad zaudēja iespēju rīkot turnīru,” atklāj Lipmans. “Renē Fāzels teica, ka šāda iespēja tika izskatīta – Cīrihē un Lozannā varētu tikt rīkots pasaules čempionāts jau nākamajā gadā, bet citām pilsētām, kuras jau bija saņēmušas tiesības rīkot sacensības, būtu jāgaida papildus sezona. Tas ir, Minska un Rīga čempionātu rīkotu 2022. gadā, Helsinki 2023. gadā, Sanktpēterburga 2024. gadā, Prāga un Ostrava 2025. gadā, kā arī Zviedrija un Dānija 2026. gadā.”

Tāpat bijušais LHF prezidents atklāja, ka ir priecīgs, ka 2021. gada pasaules čempionāta rīkošana paliek Latvijai un Baltkrievijai:” Turklāt es domāju, ka Šveice varētu saņemt iespēju rīkot 2026.gada pasaules čempionātu. IIHF viss tiek lemts piecus gadus uz priekšu. Un gadās, ka nacionālās federācijas lūdz dot priekšroku turnīra rīkošanā citām valstīm apmaiņā pret garantijām, ka viņas savas meistarsacīkstes rīkos tuvāko divu trīs gadu laikā. Piemēram, savulaik Rīga pieteicās rīkot 2018. gada pasaules čempionātu, lēmums par kuru tika pieņemts vēl tad, kad es vadīju Latvijas Hokeja federāciju. Man personīgi tika apsolīts, ka mūsu valstij nakotnē tiks piešķirta iespēja rīkot turnīru, ja mēs nāksim pretī un piekritīsim, ka 2018. gada čempionātu rīkos Dānija, kas rezultātā pirmo reizi vēsturē kļuva par šo meistarsacīkšu rīkotājvalsti.”

Jautāts par to, vai pašreizējā koronavīrusa pandēmija nenovedīs pie nākamā pasaules kausa atcelšanas, Lipmans pauda viedokli, ka to ir grūti paredzēt, jo pastāv dažādi uzskati. “Daži domā, ka līdz nākamās vasaras beigām pandēmija beigsies. Citi uzskata, ka tā var ieilgt uz nenoteiktu laiku, piemēram, līdz nākamajam gadam,” teica Lipmans. “Cilvēku psiholoģija ir tāda, ka viņi uzreiz nepiekritīs tam, ka pandēmija ir beigusies. Viņi nespēs uzreiz atmest domas par viņu, pat ja šis jautājums tiks oficiāli izņemts no darba kārtības. Cilvēki tāpat turpinās baidīties no vīrusa. Tāpēc nav teikts, ka viņi riskēs doties uz arēnu un piepildīt pilnas tribīnes. Sākumā cilvēki baidīsies apmeklēt masu pasākumus, ieskaitot sportu. Taču tāpat jābūt optimistiskiem. Es ceru, ka tas drīz beigsies. Turklāt tagad notiek īpaši aktīva cīņa ar vīrusu. Krievija un Amerika rīkojas diezgan efektīvi. Galvenais ir izstrādāt pretvīrusa zāles.”

“Ja mēs skatāmies uz Baltkrieviju atsevišķi, tad, protams, tā pārāk drosmīgi uzņēmās atbildību ignorēt koronavīrusu. Precīzāk sakot, šo lēmumu pieņēma Lukašenko,” situāciju otrajā 2021.gada Pasaules hokeja čempionāta rīkotājvalstī aprakstīja Lipmans. “Taču, ja līdz nākamajam pavasarim problēma pazudīs, tad pazudīs visiem. Un pavisam noteikti baltkrievi jebkurā gadījumā piekritīs rīkot Pasaules čempionātu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par