Lipuščeka divi vārti palīdz RFS uzveikt “Spartaku”

25/07/2021 20:03
Žiga Lipuščeks

RFS “Optibet” Virslīgas spēlē svētdien Jūrmalā ar diviem Žigas Lipusčeka gūtajiem vārtiem pārspēja Jūrmalas “Spartaku” . RFS viesos ar 2:1 (0:0) pārspēja “Spartaku”. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Lipuščeks, bet mājiniekiem izcēlās Leonels Vambā.

Pirmajā puslaikā trīs vārtu gūšanas iespējas bija Lukasam Vilelam. Divreiz viņš no soda laukuma sita pāri vārtiem, bet trešoreiz sitiens sanāca vājš un vārtsargam Dāvim Ošam problēmas nesagādāja.nBīstamākais sitiens sanāca Vitālijam Jagodinskim no soda laukuma kreisās puses, taču to Ošs atvairīja.

Negaidīti sākās otrais puslaiks. Otrajā puslaikā laukumā nākušais Tomislavs Šaričs soda laukuma stūrī paklupināja Daņiilu Vigovski, un Vambā 47.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva savus septītos vārtus virslīgā. Bumba ielidoja labajā vārtu  stūrī, vārtsargam lecot uz pretējo stūri.

Jau trīs minūtes vēlāk Žiga Lipuščeks no vārtsarga laukuma līnijas pēc Petra Mareša piespēles no labās puses trieca bumbu vārtu labajā stūrī, panākot 1:1. Neilgi pēc tam labs vārtu gūšanas moments bija “spartakietim” Ričardam Fraidejam, kurš bija nācis laukumā otrā puslaika sākumā, taču tas palika nerealizēts..

Mača beigās vairāk labu vārtu gūšanas momentu bija mājiniekiem, kuri tos neizmantoja Turpretī viesi uzvaru izrāva mača kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad pēc vēl vienas piespēles no soda laukuma labās puses atkal vārtsarga laukumā acīgākais bija Lipuščeks, ar kāju raidot bumbu vārtos – 2:1.

Virslīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 37 punktiem 15 dueļos ir atguvusi RFS. 35 punkti 17 spēlēs ir “Riga”, bet “Valmierai” ir 35 punkti 16 mačos. Aiz pirmā trijnieka ar 22 punktiem 14 mačos ir “Liepāja”, kam seko “Daugavpils” ar 21 punktu 16 cīņās un “Spartaks” ar 18 punktiem 17 spēlēs. 12 punkti 17 mačos ir “Metta”, bet “Noah Jurmala” ar trim punktiem 14 mačos ir pēdējā vietā.

Jūrmalnieki iepriekšējā spēlē ar 2:3 piekāpās “Riga”, bet pirms tam trīs spēlēs uzvarēja. Arī RFS iepriekšējā virslīgas spēlē ar 1:2 zaudēja “Valmieras” komandai, bet pirms tam uzvaru guva desmit spēlēs pēc kārtas. Abos iepriekšējos šīs sezonas dueļos minimālu uzvaru bija svinējusi RFS.

“Spartaka” rindās šosezon rezultatīvākie pirms svētdienas spēles bija bijuši Leonels Vambā ar sešiem gūtiem vārtiem un Ričards Emeka Fraidejs ar pieciem vārtiem. Savukārt RFS līderis ar pieciem gūtiem vārtiem bija Darko Lemajičs. Spēlē nevarēja piedalīties “Spartaka” aizsargs Aleksandrs Solovjovs, kuru Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK) diskvalificējusi uz vienu spēli.

Plkst.20 “Skonto” stadionā sāksies spēle starp “Metta” un “Riga”. Spēli tiešraidē pārraidīs portālā “Sportacentrs.com”. Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”. Savukārt šonedēļ par izstāšanos no turnīra paziņoja arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās. Turnīra tiešraides pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.