“Liverpool” izcīna Klubu pasaules kausu

21/12/2019 22:52

Eiropas Čempionu līgas uzvarētāja Anglijas premjerlīgas vienība “Liverpool” sestdien Katarā notiekošā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausa finālā papildlaikā pārspēja Riodežaneiro “Flamengo”, bet trešo vietu izcīnīja Meksikas “Monterrey”.

“Liverpool” pieveica Riodežaneiro “Flamengo” ar 1:0 (0:0, 0:0).

Vienīgos vārtus mača 99.minūtē pēc acīgas Sadio Manē piespēles soda laukumā guva brazīlietis Robertu Firminu, kurš vēl paspēja apspēlēt vai nomānīt aizsargu un vārtsargu.

Tas “Liverpool” vienībai bija pirmais šāds tituls. Pirmajā finālā 2005.gadā ar 0:1 nācās zaudēt citam Brazīlijas klubam “Sao Paulo”.

“Monterrey” tikai pēcspēles sitienos ar 3:2 (0:1, 2:1, 4:3 – 11 m) pieveica Saūda Arābijas komandu “Al-Hilal”.

“Al-Hilal” 35.minūtē vadībā izvirzīja Karloss Eduardu, bet pārējie trīs vārti pamatlaikā otrajā puslaikā tika gūti 11 minūšu laikā. Vispirms meksikāņi ar Arturo Gonsalesa un Maksimiliano Mesas vārtiem attiecīgi 55. un 60.minūtē izvirzījās vadībā, bet Saūda Arābijas klubs 66.minūtē ar Bafetembi Gomisa pūlēm panāca neizšķirtu. Uzvarētāju izdevās noskaidrot tiki pēcspēles sitienos, kuros izšķirošo sitienu realizēja Luiss Kardenass.

Jau ziņots, ka pusfinālā “Liverpool” pārspēja “Monterrey” ar 2:1, bet “Flamengo” ar 3:1 – Saūda Arābijas komandu “Al-Hilal”.

Savukārt piekto vietu izcīnījusi Tunisas “Esperance” no Tunisijas, kas ar 6:2 (4:1) sagrāva mājinieci “Al-Sadd”.

Pasaules klubu kausā piedalās FIFA konfederāciju kontinentu prestižāko turnīru čempiones, kā arī rīkotājvalsts čempionāta uzvarētāja.

Iepriekšējos trīs gadus turnīrā uzvarēja Spānijas klubs Madrides “Real”.

FIFA Klubu pasaules kauss norisinās katru gadu un tajā piedalās septiņas vienības. Pēc diviem gadiem Klubu pasaules kauss tiks paplašināts līdz 24 komandām un tas norisināsies vasarā, nevis decembrī, kā tas bijis iepriekšējos gados.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Līdz šim turnīri norisinājušies Āzija, Āfrikā un Dienvidamerikā. 2001.gadā kausa izcīņu bija ieplānots aizvadīt Spānijā, taču dažādu iemeslu dēļ turnīrs tika atcelts.