“Liverpool” izšķirošā mačā izcīna uzvaru

11/05/2022 11:24

Anglija

Anglijas premjerlīgas spēlē Sadio Manē otrajā puslaikā gūtie vārti palīdzēja “Liverpool” izcīnīt uzvaru 2:1 (1:1) pār Birmingemas “Aston Villa”.

Pēc svētdienas mača pret Totenhemas “Hotspur”, kas noslēdzās neizšķirti 1:1, Liverpūles klubs teju zaudēja savas iespējas izcīnīt titulu, tāpēc šis duelis pret “Liverpool” komandas leģendas Stīvena Džerarda trenēto “Aston Villa” vienību bija ļoti izšķirošs.

Spēle Birmingemā sākās mājinieku zīmē. Spēles trešajā minūtē pēc “Aston Villa” spēlētēja Lika Diņa centrējuma soda laukumā “Liverpool” aizsargi Kosts Cimiks un Žoels Matips savā starpā saskrējās, kas ļāva Duglasam Luisam raidīt bumbu vārtos. Taču liverpūliešiem izdevās ātri atbildēt. Sestajā minūtē pēc standartsituācijas pie “Aston Villa” vārtiem izveicīgākais vārtu priekšā bija Matips, panākot neizšķirtu. Lai gan “Liverpool” maču nekontrolēja pārliecinoši, tai joprojām bija lieliskas vārtu gūšanas iespējas. Pēc Nabī Keitas kuriozā neprecīzā sitiena Manē jau varēja pirmajā puslaikā izvirzīt viesus vadībā, taču viņš sitienu no aptuveni deviņiem metriem ar galvu raidīja garām vārtiem.

Otrais puslaiks ritēja ļoti sīvi, un Liverpūles komanda savu iespēju izmantoja. Mača 65.minūtē Luiss Diass veica centrējumu soda laukumā, kur starp “Aston Villa” aizsargiem nepieskatīts bija Manē, ar galvu raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī un izvirzot viesus vadībā. Līdz mača beigām Birmingemas komandas labā Denijs Ingss guva vārtus, taču tie netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ. “Liverpool” izcīnīja sev ļoti nepieciešamo uzvaru.

Tagad liverpūliešu priekšā ir Anglijas kausa fināls sestdien pret Londonas “Chelsea”, savukārt otrdien sezonas priekšpēdējais mačs premjerlīgā pret “Southampton” vienību. Cīņā par titulu “Liverpool” un Mančestras “City” abām ir 86 punkti, taču “City” ir vienas spēle rezervē.

Spānija

Ronalda Arauho gūtā trauma aizēnoja Pjēra Emerika Obamejanga divus gūtos vārtus un “Barcelona” Spānijas čempionātā izcīnīto uzvaru pār Vigo “Celta” vienību.”Barcelona” futbolisti otrdien savā laukumā bija pārāki ar rezultātu 3:1 (2:0).

Arauho otrā puslaika vidū ar komandas biedru Gavi sadūrās ar galvām, un, lai gan sākotnēji izskatījās, ka viņam viss ir kārtībā, viņš no laukuma tika nogādāts ātrās palīdzības auto. Incidents notika neilgu brīdi pēc “Vigo” spēlētāja Jago Aspasa gūtajiem vārtiem, kuri gan intrigu mačā nesaglabāja, jo rezultāts tobrīd bija 3:1 barseloniešu labā.”Barcelona” spēlētājs Usmans Dembelē pēc izcilā reida gar diviem pretinieku aizsargiem atrada Memfisu Depaju, kurš bumbu raidīja Matiasa Dituro vārtos – 1:0 30.minūtē. Marks Andrē ter Štēgens neilgu brīdi vēlāk barseloniešu vārtos atvairīja sarežģītu Tjagu Galhardo sitienu ar galvu.

Pirmais puslaiks noslēdzās Barselonas zīmē. Šoreiz pirmo vārtu autors Depajs veica centrējumu soda laukumā, kur izveicīgākais bija Obamejangs, raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī un pārsvaru dubultojot. Gaboniešu uzbrucējs otrā puslaika sākumā, 48.minūtē, guva savus otros un “Barcelona” trešos vārtus spēlē. Lai gan pēc Aspasa vārtiem “Vigo” komandai bija tikai divu vārtu deficīts, 58.minūtē pēc viesu kluba spēlētāja Džeisona Muriljo sarkanās kartītes spēle pajuka. Pēc Arauho savainojuma barselonieši droši noturēja pārsvaru līdz mača beigām, neskatoties uz to, ka tika piešķirtas 11 kompensācijas laika minūtes.

“Barcelona” ar šo panākumu ir ļoti tuvu, lai nodrošinātu otro vietu Spānijas čempionātā. Tuvākos sekotājus “Sevilla” un Madrides “Atletico” tā apsteidz par attiecīgi septiņiem un astoņiem punktiem. Čempionitulu jau nodrošinājusi Madrides “Real” vienība, to paveicot 35.reizi kluba vēsturē.