“Liverpool” leģenda: Vairs nevēlos, lai futbolā izmanto VAR sistēmu

Džeimijs Karagers, sportazinas.com
Džeimijs Karagers | Foto: PA Wire

Bijušais Anglijas premjerlīgas kluba “” futbolists, “Sky Sports” eksperts publiski kritizējis VAR (Video Assistant Referee) sistēmu, jo tā nepilda sava funkcijas.

Sākot no 2019./2020. gada sezonas VAR sistēma tiek izmantota arī premjerlīgā. Mača galvenajam arbitram ir tiesības noskatīties video atkārtojumu četros gadījumos, kas ir saistīti ar vārtu gūšanas pareizību, 11 metru soda sitienu nozīmēšanu, sarkano kartiņu piešķiršanu un noteikumu pārkāpēju noteikšanu.

Sistēmas izmantošana bieži tiek kritizēta: tiesneši tērē daudz laika atkārtojumu vērošanai un arī pēc video noskatīšanās ne vienmēr pieņem pareizus lēmumus. Par VAR kritiķi kļuvis arī leģendārais Karagers. “Es nekad nebiju VAR piekritējs. Vienkārši uzskatīju, ka sistēmai jādod iespēja. Tā tika ievesta, lai palīdzētu mūsu spēlei, lai padarītu to mūsdienīgāku,” atklāja 41 gadu vecais eksperts.

“Taču es vairs nevaru to aizstāvēt. VAR sistēma bija domāta, lai palīdzētu arbitriem. Iepriekš mēs tērējām daudz laika tiesnešu lēmumu apspriešanai, bet tagad mēs tērējam trīsreiz vairāk laika, apspriežot tos pašus lēmumus. VAR sistēma nav tikusi galā ar savu uzdevumu,” uzskata Karagers.

“Es negribu, lai tiesneši skrien pie sanu līnijas, lai noskatītos atkārtojumu. Vēlos, lai kāds cilvēks skatītos video ārpus stadiona un palīdzētu arbitriem. Tiesnesis skrien cauri visam laukumam, lai pieņemtu lēmumu, skatītāji kliedz, arbitrs ir emocionāls. Mums jāizlabo situācija. Šobrīd esmu noskaņots pret VAR sistēmu un nevēlos tās izmantošanu spēlēs. Tagad nevaru noticēt, ka es to saku,” noslēdza “Liverpool” leģenda.

Karjeras laikā aizsargs spēlēja tikai Liverpūles komandā, kuru viņš pārstāvēja no 1996. līdz 2013. gadam. Aizsargs aizvadīja 737 spēles visos turnīros, kurās guva piecus vārtus. Kopā ar “Liverpool” Karagers pa viena reizei triumfēja UEFA Čempionu līgā un UEFA kausā (tagad – Eiropas līga), taču nevienu reizi nekļuva par Anglijas čempionu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par