“Liverpool” nenotur pārsvaru un zaudē punktus pret “Albion”

27/12/2020 23:18
Sadio Manē

Anglijas premjerlīgas čempione “Liverpool” svētdien nespēja noturēt vienu vārtu pārsvaru un zaudēja punktus pret Vestbromvičas “Albion”. “Liverpool” savā laukumā spēkojās neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Albion”, neizmantojot iespēju par pieciem punktiem apsteigt tuvāko sekotāju. Spēles 12.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Sadio Manē, kurš rezultatīvi izmantoja Žoela Matipa piespēli un tādējādi pārtrauca deviņu “sauso” spēļu sēriju.

Pirmā puslaika atlikušajā laikā, kā arī otrajā spēles nogrieznī liverpūlieši gana bieži centās apdraudēt pretinieku vārtus, taču nedz Mohameds Salāhs, nedz Trents Aleksandrs-Arnolds nespēja pārsvaru dubultot. Nespēja gūt vārtus maksāja zaudētu “golu”, jo astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Semi Ajaji soda laukumā spēlēja precīzi ar galvu, panākot neizšķirtu.

Uzvaras gadījumā “Liverpool” savu tuvāko sekotāju turnīra tabulā Liverpūles “Everton” būtu apsteigusi par pieciem punktiem, taču tagad abus klubus šķir uzvaras tiesa. Zīmīgi, ka mača 61.minūtē par nesportisku rīcību dzelteno kartīti saņēma “Liverpool” stūrmanis Jirgens Klops, pašam speciālistam paliekot šokētam par šādu soģa rīcību. Minūti iepriekš traumas dēļ laukumu spiests bija pamest Matips, kurš “Liverpool” lazaretē sastādīs kompāniju jau ilgu laiku traumētajiem Virdžilam van Dijkam un Džo Gomesam.

Tāpat punktus zaudēja arī Totenhemas “Hotspur”, kas viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Vulverhemptonas “Wanderers”. Jau spēles pirmajā minūtē Tangijs Ndombele bumbu raidīja pretinieku vārtu labajā apakšējā stūrī. Pirmā puslaika atlikušajā laikā labākas vārtu gūšanas iespējas bija mājiniekiem, taču 1:1 izdevās panākt vien 86.minūtē, kad Romēns Saiss soda laukumā spēlēja precīzi ar galvu.

Citā spēlē Vesthemas “United” mājās spēkojās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Braitonas un Havas “Albion”. Mājinieku rindās izcēlās Bendžamins Džonsons un Tomāšs Součeks, kamēr “Albion” komandā vārtus guva Nīls Mopē un Luiss Danks, kurš 70.minūtē viesus uz brīdi izvirzīja vadībā.

Tikmēr Līdsas “United” savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzvarēja “Burnley”. “United” komandas uzvaras vārtus jau piektajā minūtē no 11 metru atzīmes guva Patriks Bemfords. “Liverpool” pēc 15 spēļu kārtām ar 32 punktiem ieņem pirmo vietu, par trim mazāk ir “Everton”, kamēr Lesteras “City” un Mančestras “United” seko ar attiecīgi 28 un 27 punktiem. Piekto vietu ar 26 punktiem ieņem “Hotspur”, bet tikpat punktu ir arī Mančestras “City”.