“Liverpool” nodrošina dalību UEFA Čempionu līgā arī nākamajā sezonā

13/05/2018 19:42

“Liverpool” vienība svētdien Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta noslēdzošajā kārtā nodrošināja dalību nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas turnīrā.

Premjerlīgas 38.kārtas mačā “Liverpool” savā laukumā ar 4:0 (2:0) uzvarēja Braitonas un Houvas “Albion”.

Šī mača rezultātu 26.minūtē atklāja ēģiptietis Mohameds Salāhs, tādējādi premjerlīgas sezonu noslēdzot ar 32 gūtiem vārtiem un nodrošinot sev turnīra rezultatīvākā spēlētāja titulu.

Pēc nepilnām divām nedēļām “Liverpool” vienību gada UEFA Čempionu līgas fināls, kur tai pretī stāsies iepriekšējo divu gadu turnīra uzvarētāja Madrides “Real” no Spānijas.

Pateicoties svētdien gūtajai uzvarai, “Liverpool” cīņā par vienu nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas turnīrā apsteidza pagājušās sezonas Anglijas spēcīgāko klubu Londonas “Chelsea”, kas turklāt noslēdzošajā kārtā ar 0:3 (0:2) pamanījās piekāpties Ņūkāslas “United”.

Šajā mačā divus vārtus iesita Ajose Peress.

Līdz ar to nākamajā sezonā “Chelsea” būs jāsacenšas UEFA Eiropas līgā.

Ar uzvaru sezonu noslēgusi šīs sezonas premjerlīgas čempione Mančestras “City”, kas izbraukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja šo sezonu blāvi aizvadījušo “Southampton”.

Vienīgos vārtus viesiem 94.minūtē iesita Gabriels Žezūss, palīdzot “City” kļūt par pirmo komandu, kas premjerlīgas vēsturē sezonas laikā guvusi vismaz 100 punktu.

Ar uzvaru sezonu noslēgusi arī Anglijas vicečempione Mančestras “United”, kas savu skatītāju priekšā ar 1:0 (1:0) pārspēja “Watford”. Vienīgos vārtus šajā duelī pirmajā puslaikā iesita Markuss Rešfords.

Šis mačs kā pēdējais spēlētāja karjerā bija Mančestras kluba pussargam Maiklam Kerikam.

Ar uzvaru no Londonas “Arsenal” komandas atvadījies franču speciālists Arsēns Vengers, kura vadītā vienība svētdien viesos ar 1:0 (1:0) uzveica Hadersfīldas “Town”.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva ziemā iegūtais Pjērs Emeriks Obamejangs.

Vengeram šis bija pēdējais mačs pie “Arsenal” stūres, jo nākamsezon komandu vadīs jau cits speciālists. Francūzis Londonas kluba galvenais treneris bija kopš 1996.gada.

Rezultatīvu uzvaru pēdējā kārtā tikmēr izcīnījusi Totenhemas “Hotspur”, kas savu skatītāju priekšā ar 5:4 (1:2) uzvarēja Lesteras “City” futbolistus. Mājinieku rindās divus vārtus iesita rezultatīvais Herijs Keins un Ēriks Lamela, kamēr pretiniekiem ar diviem precīziem raidījumiem atbildēja Džeimijs Vārdijs.

Oficiāli kļuvis zināms, ka premjerlīga pēc šīs sezonas jāatstāj Svonsī “City” komandai, kas noslēdzošajā kārtā savā laukumā ar 1:2 (1:2) zaudēja Stokas “City”.

Līdz ar to premjerlīgā nākamsezon vairs nebūs Svonsī “City”, Stokas “City” un Vestbromvičas “Albion” vienības.

Šo klubu vietā no Anglijas pēc spēka otrās līgas – “Championship” – nāks Vulverhemptonas “Wanderers” un Kārdifas “City”, kā arī vēl viena komanda no pārspēlēm, kur sacentīsies turnīra 3.-6.vietu ieguvējas.

Premjerlīgas noslēgumā Mančestras “City” komanda 38 spēlēs ieguva 100 punktus, bet otrā ar 81 punktu bija Mančestras “United”. Četri punkti mazāk bija “Hotspur” kontā, kamēr ceturtā ar 75 punktiem bija “Liverpool”, šīm vienībām garantējot dalību nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas turnīrā.

Vien piektajā vietā ar 70 punktiem ierindojās “Chelsea”, bet pirmo sešinieku ar 63 punktiem noslēdza “Arsenal”.