“Real” triumfē Spānijas Superkausā, “Liverpool” pārtrauc trīs spēļu sēriju bez uzvarām premjerlīgā

16/01/2022 22:37
Madrides

Madrides “Real” svētdien Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā uzvarēja Spānijas Superkausā. Titulcīņā madridieši ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Bilbao “Athletic”.

“Real” vadībā izvirzījās 38.minūtē, kad Rodrigu pēc reida no labā flanga piespēlēja uz soda laukuma robežu, no kurienes bumbu vārtos trieca Luka Modričs. Otrajā puslaikā pēc spēles ar roku uz “Athletic” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru 52.minūtē realizēja Karims Benzemā.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Eders Militāu nospēlēja ar roku “Real” soda laukumā un “pendele” tika nozīmēta uz otriem vārtiem, turklāt vaininieks tika noraidīts no laukuma.To izpildīja Rauls Garsija, kura sisto bumbu akrobātiski ar kāju atvairīja Tibo Kurtā, glābdams madridiešus no zaudētiem vārtiem.

Iepriekš šonedēļ pusfinālos “Athletic” ar 2:1 pārspēja Madrides “Atletico”, bet “Real” ar 3:2 papildlaikā uzveica “Barcelona”. 2019.gadā noslēgtā vienošanās par 120 miljoniem eiro paredz, ka trīs Superkausa izcīņām ar četru komandu dalību jānorisinās Saūda Arābijā. Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ turnīrs tika aizvadīts Seviljā. Pērn finālā Bilbao “Athletic” papildlaikā ar 3:2 uzvarēja “Barcelona” vienību. “Barcelona” Superkausu izcīnījusi 13, kamēr “Real” – 12 reizes.

Citviet Spānijas “La Liga” čempionāta svētdienas vienīgajā spēlē “Elche” mājās minimāli ar 1:0 pārspēja “Villarreal” vienību. Vienīgos vārtus mača 78.minūtē guva Lukass Boje.

Anglija

Anglijas futbola premjerlīgas 22.kārtas spēlē “Liverpool” savā laukumā ar 3:0 pārspēja “Brentford” vienību, pārtraucot trīs spēļu sēriju bez uzvarām.

Mača rezultātu 44.minūtē atklāja mājinieku pussargs Fabinju, savukārt pēc pārtraukuma Liverpūles vienība divreiz palielināja savu pārsvaru, vārtus gūstot Aleksam Oksleidam-Čemberlenam un Takumi Minamino.

“Liverpool” līdz ar panākumu šīs dienas mačā pārtrauca trīs spēļu sēriju bez uzvarām Premjerlīgā – iepriekš trenera Jirgena Klopa vadītā komanda spēlēja neizšķirti 2:2 ar Totenhemas “Hotspur” un Londonas “Chelsea”, kā arī piedzīvoja neveiksmi ar 0:1 pret Lesteras “City”.

Citviet Līdsas “United” viesosas ar 3:2 pārspēja Vesthemas “United”. Viesiem uzvaru ar “hat-trick”, proti, trīs gūtiem vārtiem nodrošināja Džeks Harisons, bet Vesthemas kluba labā izcēlās Džerods Bovens un Pablo Fornals.

Tāpat šodien bija jānotiek Londonas “Arsenal un Totenhemas “Hotspur” klubu duelim, taču tikšanās tika pārcela Covid-19 ierobežojumu dēļ. “Liverpool” šobrīd ar 45 punktiem ieņem otro vietu premjerlīgas tabulā, atpaliek no līderes Mančestras “City” par 11 punktiem. Vesthemas “United”, savukārt, ar 37 puntkiem 22 mačos ierindojas ceturtajā pozīcijā visā līgā.

Vācija

Vācijas bundeslīgā svētdienas pirmajā mačā “Augsburg” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 ar Frankfurtes “Eintracht”. Rezultātu 22.minūtē atklāja viesu futbolists Daiči Kamada, bet jau 16 minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Mihaels Gregoričs.

Citviet dienas noslēdzošajā mačā Bīlefeldes “Arminia” mājās spēlēja neizšķirti 2:2 ar “Greuther Furth”. Rezultātu mača astotajā minūtē atklāja mājinieku futbolists Masaja Okugawa, bet demsit minūtes līdz došanās pārtraukumā izlīdzinājumu panāca Džeimijs Levelings. Otrajā puslaikā abas komandas vēlreiz apmainījās vārtu guvumiem, vārtus gūstot Havardam Nīlsenam un Gonzalo Kastro.

Francija

Francijas futbola čempionātā graujošas uzvaras izcīnīja “Rennes” un “Monaco” vienības – “Rennes” mājās ar 6:0 pārspēja “Bordeaux”, bet Monako komanda ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja “Clermont”.

Citviet “Strasbourg” mājās ar 3:1 pārspēja “Montpellier”, “Metz” viesos minimāli ar 1:0 uzvarēja “Reims”, bet Lionas “Olympique” svinēja uzvaru pār “Troyes” ar 1:0. Savukārt mačs ar “Lorient” un “Angers” komandu dalību noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Itālija

Itālijas A sērijā “Verona” viesos ar 4:2 pārspēja “Sassuolo”. Visiem, gūstot trīs vārtus, uzvaru nokārtoja Antonins Baraks, bet vienu reizi izcēlās Džanluka Kaprari. Zaudētāju labā, savukārt, vārtus guva Džanluka Skamaka un Gregorijs Defrels. Citā šīs dienas mačā “Venezia” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Empoli”, bet “Roma” ar 1:0 uzveica “Cagliari”.