“Liverpool” pēc 14 gadu pārtraukuma triumfē UEFA Čempionu līgā (VIDEO)

01/06/2019 23:56

Anglijas Premjerlīgas klubs “Liverpool” sestdien pēc 14 gadu pārtraukuma triumfēja UEFA Čempionu līgā. Finālspēlē Liverpūles klubs ar rezultātu 2:0 (1:0) apspēlēja citu angļu vienību Totenhemas “Hotspur”.

Pirmos vārtus spēles otrajā minūtē ar 11 metru sitiena palīdzību guva “Liverpool” līderis Mohamads Salāhs, bet 87. minūtē Divoks Oridži ar precīzu sitienu tālajā stūrī panāca 2:0. “Liverpool” klubam šī bija sestā Čempionu līgas trofeja kluba pastāvēšanas vēsturē.

Mačs risinājās aptuveni 30 grādu karstumā Madrides “Atletico” mājas arēnā “Wanda Metropolitano”. Līdz ar to spēlētājiem šī spēle bija fiziski grūtāka nekā ierasts Anglijā.

Image

Spēles gaita

“Hotspur” debija ČL finālā izvērtās pagalam neveiksmīga. Sadio Manē pirmajā minūtē izpildīja centrējumu soda laukumā, bet bumbu ar roku skāra Musā Sisoko, par ko tiesnesis piešķīra 11 metru sitienu. To devās izpildīt ēģiptietis Mohameds Salāhs, darot to nekļūdīgi un ātri atklājot rezultātu.

Mača turpinājumā tas uz īsu brīdi tika pārtraukts, jo laukumā izskrēja kāda sieviete. Apsargi gan viņu ātri pavadīja uz stadiona izeju.

Čempionu līgas fināla laikā laukumā izskrien atkailināta sieviete (FOTO)

Pirmajā puslaikā biežāk uzbruka “Liverpool”, taču vārtus liverpūlieši vairs neguva. Arī “Hotspur” nespēja atklāt vārtu rēķinu, un 45 minūtes noslēdzās ar minimālu “Liverpool” komandas pārsvaru.

Spēles otrajā puslaikā “Hotspur” nekas cits neatlika kā doties uzbrukumos aktīvāk. Vairākas bīstamas epizodes bija Hjunminam Sonam, kurš kādā no epizodēm izpildīja tālu un spēcīgu sitienu, ar kuru gan “Liverpool” vārtsargs Alisons Bekers ar grūtībām tika galā.

Mača pēdējās desmit minūtes bija ļoti emocionālas. Bīstamu brīvsitienu izpildīja Kristians Ēriksens, taču vārtos lielisks bija Bekers. Pēc tam pēc centrējuma garām tukšiem vārtiem ar galvu bumbu sita Sons, tomēr Dienvidkorejas futbolists atradās sarežģītā pozīcijā.

“Liverpool” pēdējās minūtēs aizskrēja uzbrukumā un uz maiņu nākušais Divoks Oridži ar precīzu sitienu pa zemi tālajā stūrī panāca 2:0 un nodrošināja savai komandai uzvaru. Mača kompensācijas laikā “Hotspur” lūkoja glābt, kas glābjams, tomēr vienībai tas neizdevās un Liverpūle triumfēja turnīrā.

Sastāvi un vēsture

“Liverpool” komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt tikai centra pussargs Nabī Keitā, bet citi spēlētāji bija ierindā. Savukārt “Hotspur” nebija traumēto futbolistu, vienībai maču sākot labākajā sastāvā.

Pirms mača gan bija šaubas par “Hotspur” līdera Harija Keina dalību mačā, jo viņš iepriekš bija guvis potītes savainojumu, tomēr viņš varēja doties laukumā.

Image

Image

Šosezon Čempionu līgas grupu turnīrā Liverpūle finišēja otrajā vietā un dalīja vienādu punktu skaitu ar trešajā vietā esošo “Napoli”. Astotdaļfinālā “Liverpool” ar 3:1 divu maču summā apspēlēja Minhenes “Bayern”, ceturtdaļfinālā ar 6:1 sagrāva “Porto”, bet pusfinālā ar 4:3 uzveica “Barcelona”, neskatoties uz to, ka pirmajā mačā cieta neveiksmi ar 0:3.

Arī “Hotspur” no grupas izkļuva kā otra spēcīgākā komanda, bet astotdaļfinālā ar 4:0 sagrāva Dortmundes “Borussia”, kam sekoja panākums ceturtdaļfinālā pār Mančestras “City”. Šajā mačā gan divu spēļu summā rezultāts bija 4:4, tomēr Totenhemas vienība guva vairāk vārtus izbraukumā, tādēļ tika tālāk. Savukārt pusfinālā angļu vienība cīnījās neizšķirti 3:3 ar Amsterdamas “Ajax”, taču arī bija guvusi vairāk vārtus viesos, kas ļāva kvalificēties finālam.

“Hotspur” šī bija debija Čempionu līgas finālā, kamēr “Liverpool” iepriekš jau piecas reizes tika kronēta par čempioni, bet pēdējo reizi tas notika 2005. gadā. Liverpūle finālos trīsreiz ir arī zaudējusi, pēdējo reizi tam notiekot pērn, kad Jirgena Klopa padotie ar 1:3 piekāpās Madrides “Real”.