“Liverpool” piedzīvo bezcerīgu zaudējumu UEFA ČL

08/09/2022 00:13

UEFA Čempionu līgas (ČL) turnīra pirmajā kārtā A grupas spēlē pagājušās sezonas Čempionu līgas fināliste “Liverpool” viesos ar rezultātu 1:4 (0:3) atzina “Napoli” pārākumu.

Laukuma saimnieki prata izvirzīties vadībā jau piektajā minūtē, soda sitienu precīzi izpildot Pjotram Zeļinskim. Pirmā puslaika turpinājumā vēl vārtus guva Franks Zambo-Angiss un Džovanni Simeone, noslēdzot pirmo spēles pusi ar trīs vārtu pārsvaru (3:0). Otrā puslaika ievadā vēlreiz precīzs bija Zeļinskis (4:0). 49.minūtē “Liverpool” vienus vārtus atguva, bumbu mājinieku vārtos raidot Lūisam Diasam, taču ar to bija par maz, lai spētu pacīnīties par uzvaru

Ctiā A grupas mačā Amsterdamas “Ajax” savā laukumā ar rezultātu 4:0 (3:0) pārspēja Glāzgovas “Rangers”. Laukuma saimnieki izvirzījās vadībā jau 17.minūtē, kad “Rangers” vārtos bumbu raidīja Edsons Alvaress.

32.minūtē “Ajax” pārsvaru dubultoja Stevenam Berghuiss, bet vēl pēc minūtēs 3:0 panāca Muhameds Kuduss. Otrā puslaika izskaņā 80.minūtē ceturto reizi šajā mačā tika pārspēts “Rangers” vārtsargs, precīzam esot Stevenam Bergveinam.

Tikmēr D grupā mājas spēlē Eiropas līgas uzvarētāja Frankfurtes “Eintracht” ar rezultātu 0:3 (0:0) piedzīvoja neveiksmi pret Lisabonas “Sporting”. Noslēdzoties pirmajam puslaikam bez gūtiem vārtiem, vien 65.minūtē Lisabonas komandai izdevās izvirzīties vadībā, vārtus gūstot Markusam Edvardsam. 67.minūtē “Sporting” pārsvaru dubultoja Trinkau, bet 82.minūtē 3:0 panāca Nunu Santoss.

Vēl D grupas mačā Totenhemas “Hotspur” savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Marseļas “Olympique”. Totenhemas vienība neguva vārtus pirmajā puslaikā, bet otrajā spēles pusē piecu minūšu laikā guva divus vārtus, kas nodrošināja uzvaru. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Rišarlisons.

Savukārt B grupā Madrides “Atletico” savā laukumā spēkojās ar “Porto”, kompensācijas laikā uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0) izraujot mājiniekiem. Pirmos vārtus madridiešiem izdevās gūt vien 91.minūtē, kad precīzs bija Mario Ermoso, taču pēc vēl piecām minūtēm 1:1 panāca Mateuss Uribe. Uzvaru nesošos vārtus pēc 11 spēlētām minūtēm kompensācijas laikā guva Antuāns Grīzmans.

Otrā B grupas mačā “Club Brugge” laukuma saimnieku lomā ar rezultātu 1:0 (1:0) bija pārāka pār Leverkūzenes “Bayer”. Vienīgos vārtus mača 42.minūtē guva Abakars Silla.

Vēl C grupā “Barcelona” mājas spēlē ar rezultātu 5:1 (3:1) sagrāva Pilzenes “Viktoria”. Pirmajā puslaikā vispirms vārtus guva Frenks Kesijs, bet turpinājumā divas reizes precīzs bija Roberts Levandovskis. Pirms došanās pārtraukumā Pilzenes komandai izdevās vienus vārtus atgūt, bumbu “Barcelona” vārtos raidot Janam Sikoram. 67.minūtē “hat-trick” nokārtoja Levandovskis, atgūstot četru trīs vārtu pārsvaru, kamēr piektos vārtus laukuma saimnieku labā guva Ferans Torress.

Pie panākuma tika arī Minhenes “Bayern”, kas izbraukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) apspēlēja Milānas “Inter”. Viesu komandu spēles 25.minūtē vadībā izvirzīja Lerojs Zanē, bet 66.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Milānas vienības spēlētājs Danilo d’Ambrozio.