“Liverpool” pirmo reizi kopš pagājušā gada janvāra neuzvar premjerlīgas mājas spēli

11/07/2020 21:03

Anglija

Anglijas premjerlīgas čempione futbolā “Liverpool” sestdien nespēja uzvarēt savā laukumā, no līgas pēc sagrāves atvadījās Noridžas “City”, bet Londonas “Chelsea” sagrāve un Mančestras “City” graujoša uzvara viesos Mančestras klubam nodrošināja sudraba medaļas.

“Liverpool” ļāva viesiem no “Burnley” atspēlēties un maču pabeigt neizšķirti – 1:1 (1:0).

Tas apgrūtināja liverpūliešu mēģinājumu sasniegt jaunu līgas rekordu. Jirgena Klopa vadītā komanda dzenas pie pakaļ Mančestras “City” 2018.gada sasniegumam – 100 punktiem, taču čempioni joprojām to var izdarīt, uzvarot atlikušajās trijās sezonas spēlēs. Liverpūliešu kontā tagad ir 93 punkti, bet atlikušie trīs mači ir pret Londonas “Arsenal” un “Chelsea”, kā arī Ņūkāslas “United”.

“Liverpool” izvirzījās vadībā 34.minūtē, kad Fabinju piespēli ar galvu vārtu tālajā stūrī raidīja Endrjū Robertsons.

Mājinieki izšķērdēja iespējas palielināt pārsvaru, Robertu Firminu trāpot pa vārtu stabu, bet Kērtisam Džonsam un Mohameds Salāham netrāpot vārtos no labām pozīcijām.

Par šīm kļūmēm liverpūlieši maksāja 69. minūtē, kad pēc tāla brīvsitiena Džeimss Tarkovski ar galvu nometa bumbu brīvā vietā ārpus soda laukuma Džejam Rodrigesam, kurš ar izcilu sitienu vārtu apakšējā tālajā stūrī garām vārtsargam Alisonam Bekeram nogādāja bumbu vārtu tīklā – 1:1.

Vēl vairāk – islandietis Johans Gudmundsons 88.minūtē varēja izraut viesiem uzvaru, taču viņa raidītā bumba trāpīja pa pārliktni.

Tā bija pirmā reize kopš 2019.gada janvāra, kad “Liverpool” premjerlīgā neizdevās uzvarēt mājas spēli.

Savukārt “Burnley” punkts deva lielākas cerības uz dalību Eiropas kausos nākamajā sezonā. Ar 50 punktiem 35 mačos klubs no septītās vietas, ko ieņem Vulverhemptonas “Wanderers”, atpaliek par diviem punktiem. Tiesa, konkurentiem ir mačs rezervē.

Citā spēlē pēc 0:4 (0:2) zaudējuma savā laukumā pret Vesthemas “United” no premjerlīgas vismaz uz vienu sezonu atvadījās Noridžas “City”.

Viesu rindās lielā diena bija Maiklam Antonio, kurš guva visus četrus vārtus – 11., 45.+1., 54. un 74.minūtē.

“City” septītais zaudējums pēc kārtas nozīmēju teorētisku izredžu zaudēšanu un izkrišanu no premjerlīgas. Ar trim atlikušajām spēlēm nepietiek, lai dzēstu 13 punktu deficītu līdz 17.vietai, un “City” pēc vienas sezonas premjerlīgā atkal atgriezīsies līgu zemāk.

Līdz ar to “kanārijputniņi” ir sasnieguši jaunu līgas rekordu, piekto reizi pametot līgu, lai dotos divizionu zemāk. Iepriekš viņi to bija paveikuši 1995., 2005., 2014. un 2016.gadā.

“Mēs vēlējāmies paildzināt mūsu izredzes, bet rezultāts ir vairāk vai mazāk tāds, kāds tika gaidīts. Tas nekādi nemazina mūsu vilšanos,” sacīja mājinieku komandas galvenais treneris Daniels Fārke.

“Kopš pirmās dienas pēc iekļūšanas premjerlīgā mūsu izredzes izdzīvot bija varbūt pieci procenti, tāpēc 19 no 20 gadījumos mums bija jāizkrīt. Tikai, ja jums veicas un nav savainojumu, jums ir iespēja,” skaidroja vācu speciālists. “Kad mēs esam simtprocentīgi gatavi, esam konkurētspējīgi, bet, kad tie ir 96 vai 97 procenti, dažreiz izskatās, ka tie ir zēni pret vīriešiem. Tas ir tas, ko es gaidīju.”

Tikmēr Vesthemas “United” otrā uzvara pēdējās četrās spēlēs ir milzīgs atspaids cerībām vietas saglabāšanai līgā. Ar 34 punktiem Deivida Mojesa trenētā komanda par sešiem punktiem apsteidz 18.vietas īpašnieci “Bournemouth”, kam ir mačs rezervē.

Izredzes izdzīvot un palikt līgā uzlaboja arī “Watford”, kas savā laukumā pieveica Ņūkāslas “United” ar 2:1 (0:1) un arī sakrāja 34 punktus.

Uz Dvaita Geila precīzu raidījumu 23.minūtē mājinieki atbildēja ar diviem Troja Dīnija realizētiem 11 metru soda sitieniem mača 52. un 82.minūtē.

Divu turnīra tabulas augšdaļas komandu cīņā Šefīldas “United” sagrāva Londonas “Chelsea” ar 3:0 (2:0) un krietni uzlaboja savas izredzes nākamsezon spēlēt Eiropas kausos.

Divus vārtus mājinieku labā mača 18. un 77.minūtē guva Īrijas futbolists Deivids Makgoldriks, bet 33.minūtē ar vēl vienu “golu” viņam piebalsoja Skotijas pārstāvis Olivers Makbērnijs.

Trīs kārtas pirms čempionāta beigām “United” ar 54 punktiem pakāpies uz sesto vietu, kas dod tiesības nākamsezon spēlēt Eiropas līgas grupu turnīrā. Tāpat Šefīldas klubs saglabā teorētiskas iespējas apsteigt arī “Chelsea”, kam ir seši punkti vairāk un trešā vieta tabulā.

“Chelsea” neveiksme deva iespēju jau sestdien nodrošināt premjerlīgas sudrabu Mančestras “City”, kas šo iespēju izmantoja.

Līgas rezultatīvākā komanda “City” viesos ar 5:0 (2:0) sagrāva Braitonas un Havas “Albion” un varēja svinēt sudraba godalgu izcīnīšanu.

Trīs vārtus guva Rahīms Stērlings, izceļoties 21., 53. un 81.minūtē. Gabriels Žezūss bija precīzs 44.minūtē, bet pēc viņa piespēles 56.minūtē “golu” iesita Bernardu Silva.

Priekšlaicīgi par čempionāta uzvarētāju jau ir kronēta “Liverpool”, kas 35 spēlēs iekrājusi 93 punktus. Ar 72 punktiem sudrabu jau ir izcīnījusi Mančestras “City”, bet 60 punkti ir Londonas “Chelsea”. Lesteras “City” ir 59, bet Mančestras “United” 58 punkti 34 mačos, kamēr Šefīldas “United” pakāpusies uz sesto vietu ar 54 punktiem 35 spēlēs, par diviem punktiem apsteidzot “Wanderers”, kam ir spēle rezervē.

Itālija

Itālijas čempionāta futbolā A sērijas otrās vietas īpašniece Romas “Lazio” cieta trešo zaudējumu pēc kārtas, kas ļauj konkurentiem jau šajā kārtā panākt un apdzīt Romas klubu.

Romas “Lazio” savā laukumā zaudēja “Sassuolo” ar 1:2 (1:0).

Zaudējums saglabāja Romas kluba atpalicību par septiņiem punktiem no līdera Turīnas “Juventus”, kā arī deva iespēju diviem tuvākajiem sekotājiem apsteigt “Lazio” jau šajā kārtā. Tikmēr “Sassuolo” tā bija ceturtā uzvara pēc kārtas un sestā nezaudētā spēle pēc kārtas.

Viesi guva vārtus jau devītajā minūtē, taču Džakomo Raspadori bija acīmredzamā aizmugurē, ko apliecināja VAR atkārtojumu sistēma.

Rezultātu karstajos laika apstākļos, temperatūrai pārsniedzot 30 grādu robežu pēc Celsija skalas, 33.minūtē atklāja mājinieki, izceļoties Luisam Alberto.

52.minūtē tikai 20 gadus vecais Raspadori tomēr vārtus pēc Frančesko Kaputo piespēles guva, izlīdzinot rezultātu, bet uzvaru viesiem mača kompensācijas pirmajā minūtē panāca pats Kaputo.

Piekto vietu ieņemošā “AS Roma” arī pēc spēles viesos saglabāja savas pozīcijas, ar 2:0 (0:0) pārspējot vienu no kandidātēm uz izkrišanu no līgas “Brescia”.

Federiko Feisio 48.minūtē atklāja rezultātu, bet 14 minūtes vēlāk vārtus galvaspilsētas vienības labā guva Nikola Kaliničs. 74.minūtē ar trešajiem vārtiem viesu labā izcēlās Nikolo Caniolo, kurš tikai astoņas minūtes bija atradies laukumā pēc iesaistīšanās spēlē uz maiņu.

Vēl Turīnas “Juventus” sestdien cīnījās neizšķirti 32.kārtas spēlē.

Turīnieši savā laukumā spēlēja 2:2 (0:1) ar Bergāmo “Atalanta”, kas A sērijā bija svinējusi deviņas uzvaras pēc kārtas.

Viesi sāka pārliecinoši, jo 16.minūtē pēc “Atalanta” kapteiņa Alehandro Gomesa piespēles bumbu vārtos ieraidīja Duvans Zapata. Spēles pirmajā daļā abām komandām bija vēl pāris labas iespējas gūt vārtus.

Otrā puslaika ievadā Bergāmo komandas pussargs Martens de Rūns savā soda laukumā netīšam nospēlēja ar roku, kā rezultātā uz ciemiņu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru 55.minūtē realizēja Krištianu Ronaldu.

Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Ruslans Maļinovskis sita no pustālas distances, bumbai rikošetā nonākot vārtos – 2:1 “Atalanta” labā. Tiesa, pamatlaika finišā ar roku soda laukumā nospēlēja Luiss Murjels, un arī 90.minūtē Ronaldu izpildītā “pendele” bija nekļūdīga, lai gan viesu vārtsargs Pjerludži Gollīni gandrīz aizsniedzās līdz bumbai.

“Kā parasti, bija grūti spēlēt pret “Atalanta” komandu. Ziedojām sevi, personīgi man bija problēmas pēc papēža savainojuma izārstēšanas. Taču tikām pie ļoti svarīga punkta, kas nedaudz ļauj attālināties,” pauda “Juventus” kapteinis Leonardo Bonuči.

Turīnas “Juventus” ir 76 punkti 32 cīņās, tālāk ar 68 punktiem seko “Lazio”, bet 67 punktus iekrājusi “Atalanta”. Pirmo četrinieku ar 65 punktiem noslēdz Milānas “Inter”, “AS Roma” ir 54 punkti 32 mačos, bet “Napoli” ir 51 punkts un spēle rezervē.

Spānija

Spānijas futbola čempionātā “Barcelona” pēc uzvaras viesos cīņā par čempiontitulu sestdien samazināja atpalicību no līderkomandas Madrides “Real” līdz vienam punktam.

“Barcelona” viesos ar 1:0 (1:0) pārspēja Valjadolidas “Real”.

Vārtus pēc Lionela Mesi piespēles mača 15.minūtē guva Arturo Vidals.

Tikai piektdien “Real” atjaunoja četru punktu pārsvaru pār Barselonas komandu, bet jau dienu vēlāk barselonieši to samazināja līdz punktam.

Barselonas klubam atlikušas divas spēles, kurā ir jāuzvar un jācer, ka madridieši vismaz divās no savām trim zaudēs punktus.

Otrā sestdienas mačā turnīra tabulas vidusdaļas komanda “Osasuna” savā laukumā ar 2:1 (1:1) pieveica Vigo “Celta”, kas piedalās cīņā par palikšanu līgā.

Viesi 10.minūtē izvirzījās vadībā pēc Santi Minas “gola”, bet mājinieki ar Enrika Galjego vārtiem 23.minūtē un Arnaisa Hosē precīzu raidījumu mača kompensācijas laika pirmajā minūtē izrāva uzvaru.

Visbeidzot Madrides “Atletico” sestdien izcīnīja uzvaru ar 1:0 (0:0) pret Seviljas “Real Betis”.

“Atletico” pirmajā puslaikā divreiz ieraidīja bumbu taisnstūrī, taču abas reizes vārtu guvumi netika ieskaitīti. Vispirms Anhels Korrea nospēlēja ar roku, bet pēc tam Alvaro Morata atradās aizmugurē.

Otrajā puslaikā, 57.minūtē, Mario Ermoso pēc sarkanās kartītes nopelnīšanas atstāja mājiniekus mazākumā. Tas gan netraucēja “Atletico” izcīnīt uzvaru, jo 74.minūtē pēc soda sitiena precīzi ar galvu sita Djego Kosta.

Ar 80 punktiem pēc 35 kārtām pirmo vietu ieņem Madrides “Real”, par punktu mazāk ir “Barcelona”, 66 punkti ir Madrides “Atletico”, bet 63 punktus guvusi “Sevilla”. 57 punktus nopelnījusi “Villarreal”, bet vadošo sešinieku ar 53 punktiem noslēdz “Getafe”.