“Liverpool”, “Sevilla”, “Šahtar” un “Porto” pārvar Čempionu līgas grupu turnīru

07/12/2017 00:46
FC Liverpool Sportazinas.com

Pieckārtējā kontinenta spēcīgākā futbola vienība “Liverpool”, kā arī “Sevilla”, Doņeckas “Šahtar” un “Porto” vienības trešdien kā pēdējās pārvarēja UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīru.

Anglijas premjerlīgas vienība “Liverpool” savā noslēdzošajā mačā ar rezultātu 7:0 (3:0) pamanījās sagraut Maskavas “Spartak” futbolistus no Krievijas, ar “hat-trick” izceļoties brazīlietim Filipi Koutinju.

Vēl divus vārtus iesita senegālietis Sadio Manē, bet pa reizei rezultatīvi bija brazīlietis Robertu Firminu un ēģiptietis Mohameds Salāhs.

Liverpūles komanda šīs sezonas UEFA Čempionu līgas turnīrā jau otro reizi iesita septiņus vārtus, iepriekš to pašu paveicot Mariborā.

Šīs abas komandas sacentās E apakšgrupā, kuras vēl vienā mačā Spānijas komanda “Sevilla” viesos cīnījās 1:1 (0:1) ar “Maribor” futbolistiem no Slovēnijas un ar to bija pietiekami, lai ārpus izslēgšanas turnīra atstātu “Spartak”.

Šajā cīņā pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, izceļoties portugālim Markušam Tavarisam, tomēr 75.minūtē izlīdzinājumu panāca brazīlietis Paulu Gansu.

“Sevilla” galvenais treneris Eduardo Beriso, kurš turpina cīņu ar prostatas vēzi, nebija devies uz šo maču.

Noslēgumā E apakšgrupā “Liverpool” savāca 12 punktus sešās cīņās, kamēr “Sevilla” un “Spartak” vienībām bija attiecīgi deviņi un seši punkti, bet “Maribor” noslēdza tabulu ar trim punktiem.

“Šahtar” komandai pēdējā mačā Harkovā bija nepieciešams punkts pret Anglijas grandu Mančestras “City” un tā to paveica ar uzviju, svinot uzvaru ar rezultātu 2:1 (2:0).

Pirmajā puslaikā “Šahtar” labā izcēlās brazīlieši Bernārs un Ismailī, bet “City” goda vārtus iesita vien kompensācijas laikā, kad 11 metru soda sitienu realizēja argentīnietis Serhio Agvero.

Mančestras komanda cieta pirmo zaudējumu oficiālajos mačos šosezon, pārtraucot 28 nezaudētu spēļu sēriju. Vietu turnīra nākamajā posmā tā bija garantējusi jau iepriekš.

Citā F apakšgrupas mačā Nīderlandē vietējā Roterdamas “Feyenoord” komanda ar 2:1 (1:1) apspēlēja “Napoli” futbolistus no Itālijas.

Viesi vadībā izvirzījās jau otrajā minūtē, kad precīzs bija polis Piotrs Zeļinskis. Pirmajā puslaikā “Feyenoord” komandai izlīdzinājumu panāca dānis Nikolajs Jergensens, bet uzvaru kompensācijas laikā izrāva Jermija Sentjušte.

Šeit ar 15 punktiem triumfēja “City” komanda, kurai ar 12 punktiem sekoja “Šahtar”, kamēr “Napoli” iekrāja sešus punktus, bet “Feyenoord” uzvarēja vienīgi pēdējā mačā, Eirokausu sezonu noslēdzot ar trim punktiem.

Tāpat ar uzvaru grupu turnīru noslēdza Portugāles vienība “Porto”, kas ar 5:2 (3:0) savā laukumā apspēlēja “Monaco” no Francijas.

Spēles pirmos divus vārtus iesita kamerūnietis Vensāns Abubakars, turpinājumā izceļoties arī francūzim Jasinam Brahimi, brazīlietim Aleksam Telišam un uz maiņu nākušajam brazīlietim Tikinju Suarisam.

Savukārt “Monaco” labā precīzi bija polis Kamils Gliks un kādreizējais “Porto” spēlētājs Radamels Falkao no Kolumbijas.

Ja pērn “Monaco” pēc divu kvalifikācijas kārtu pārvarēšanas aizkļuva līdz sacensību pusfinālam, šoreiz Francijas čempione sešos pamatturnīra mačos nopelnīja vien divus punktus.

Pēdējā mačā “Porto” vajadzēja nospēlēt vismaz tikpat labi kā Vācijas vicečempionei “Leipzig”, lai tiktu tālāk, tomēr šī vienība mājās ar 1:2 (0:1) zaudēja Stambulas “Bešiktaš” no Turcijas.

Realizējot 11 metru soda sitienu, spēles ievadā “Leipzig” vadībā izvirzīja spānis Alvaro Negredo. Kaut 87.minūtē, darbojoties mazākumā, izlīdzinājumu panāca Gvinejas-Bisavas izlases spēlētājs Nabī Keitā, tomēr kompensācijas laikā uzvaru “Bešiktaš” izrāva brazīliešu pussargs Andersons Taliska.

“Bešiktaš” komanda vietu izslēgšanas turnīrā garantēja jau pēc iepriekšējās kārtas, turklāt paveica to pirmoreiz vēsturē. Pērn “Bešiktaš” bija uzvaras attālumā no tikšanas 16 labāko komandu skaitā, taču apakšgrupas pēdējā spēlē ar 0:6 cieta sagrāvi pret Kijevas “Dinamo”.

Noslēgumā G grupā ar 14 punktiem triumfēja “Porto”, pie desmit punktiem tika “Porto”, septiņi punkti bija “Leipzig” vienībai, bet pastarīte “Monaco” iekrāja divus punktus.

Tikmēr slavenais portugālis Krištianu Ronaldu kļuva par pirmo futbolistu vēsturē, kurš UEFA Čempionu līgā guvis vārtus visās sešās apakšgrupas spēlēs, palīdzot Spānijas vienībai Madrides “Real” ar 3:2 (2:1) apspēlēt Dortmundes “Borussia” no Vācijas.

Pateicoties Borhas Majorala un Ronaldu raidījumiem “Real” jau 12.minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr divreiz precīzs bija “Borussia” uzbrukuma līderis Pjērs Emeriks Obamejangs no Gabonas, panākot izlīdzinājumu. Pēdējais vārds gan piederēja “Real” komandai, kam panākumu izrāva Lukass Vaskess.

Līdz ar to Dortmundes vienība uzvarējusi vien vienā no pēdējiem astoņiem mačiem visos turnīros.

Vēl vienā duelī Anglijas komanda Totenhemas “Hotspur” mājās ar 3:0 (2:0) droši apspēlēja Nikosijas APOEL no Kipras, izceļoties spānim Fernando Ljorentem, korejietim Honmiņam Sonam un francūzim Žoržam N’Kodū.

H apakšgrupā “Hotspur” un “Real” vienības iekrāja attiecīgi 16 un 13 punktus, bet “Borussia” un “Apoel” bija vien pa diviem punktiem, trešo vietu un ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgu nopelnot Vācijas klubam.

Grupu divas labākās komandas iekļuva izslēgšanas turnīrā, bet trešo vietu ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Kopā UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīru sasniedza deviņu valstu komandas, vissekmīgāk nospēlējot Anglijas vienībām, jo tālāk tika visas piecas tās dalībnieces. Attiecīgi trīs un divas pārstāves būs Spānijai un Itālijai, bet pa vienam klubam sacensības turpina no Vācijas, Portugāles, Ukrainas, Turcijas un Šveices.

Izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pāri tiks noskaidroti 11.decembrī, kad Nionā norisināsies izloze.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.