”Liverpool” trillerī sagādā Mančestras ”City” sezonas pirmo zaudējumu Premjerlīgā

14/01/2018 20:42
Alekss Oksleids Čemberlins

Sezonas pirmo zaudējumu Anglijas Premjerlīgā piedzīvoja Mančestras ”City”, kas izbraukumā ar 3:4 piekāpās vietējai “Liverpool”. Pilsētnieki šosezon bija uzvarējuši 20 no 22 līgas spēlēm, kas komandai dāvāja lielu punktu pārsvaru pār pārējām Premjerlīgas komandām.

Arī ”Liverpool” šosezon rāda atzīstamu sniegumu, nezaudējot 13 Premjerlīgas spēlēs pēc kārtas. Abām komandām piederēja pārliecinoši labākie līgas uzbrukumi, kas jau pirms spēles lika noprast, ka ir gaidāma rezultatīva spēle.

Mačs iesākās mierīgi, spēlētāji nevēlējās uzreiz mesties pārgalvīgos uzbrukumos. Devītajā minūtē šķietami nepārliecinošā uzbrukumā izskrēja Alekss Oksleids-Čemberleins, bet viņš pārsteidza ”City” ar sitienu no distances, kas negaidīti viesu vārtos pārspēja Edersonu – 1:0.

“City” piederēja lielāka bumbas kontrole, kas arī atmaksājās spēles 40. minūtē, kad vārtus guva Līrojs Sanē. Vācietis no kreisā flanga ieskrēja ”Liverpool” soda laukumā un izdarīja spēcīgu sitienu gar vārtu tuvo stabu, raidot bumbu garām savam tautietim Lorisam Kariusam – 1:1.

Otrais puslaiks izvērtās ievērojami rezultatīvāks – mājinieki deviņu minūšu laikā guva trīs bezatbildes vārtus, izvirzoties vadībā ar 4:1. Pirmos vārtus pēc lieliskas Čemberlena piespēles eleganti, apsteidzot “City” aizsargu, guva Robertu Firminu. Otrajā vārtu guvumā pēc Nikolasa Otamendi kļūdas precīzs bija Sādio Manē, bet trešo golu, kas šajā spēlē bija Liverpūles ceturtais un arī pēdējais vārtu guvums, guva Mohameds Salāhs, kurš laukuma centrā pārtvēra Edersona atdoto piespēli un sita viņam pāri no tālas distances – 4:1.

Pēdējās desmit minūtēs ”City” spēja atgūt divus vārtus, bet ar to bija par maz, lai turpinātu nezaudēto spēļu sēriju. Otros vārus “City” labā guva Bernardu Silva, bet trešos kompensācijas pirmajā minūtē no vārtu priekšas iesita Ilkajs Gundogans – 4:3. Abiem futbolistiem tie bija sezonas otrie vārti Premjerlīgā.

Pēc šīs uzvaras ”Liverpool” ir apsteigusi ”Chelsea” un izvirzījusies trešajā vietā Premjerlīgas kopvērtējumā. Abām komandām ir vienāds punktu skaits (47), bet liverpūliešiem ir labāka vārtu attiecība. Savukārt zaudējums neietekmē Mančestras ”City” pozīciju līgas tabulā, jo komanda turpina atrasties pārliecinoši 1. vietā, ar 15 punktiem apsteidzot 2. vietā esošo Mančesteras “United”, kas, šovakar uzvarot ”Stoke City”, var samazināt punktu starpību līdz 12 punktiem.