“Liverpool” un Mančestras “United” ielūgtas spēlēt jaunajā Klubu PK

Laurence Griffiths/Getty Images

Atsaucoties uz “The Times” žurnālistu Martinu Zīgleru, pēc Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) vēlmēm pirmais jaunā formāta Pasaules klubu kauss varētu tikt aizvadīts 2021. gadā un tā norises vieta varētu būt Ķīna.

Formāts paredz, ka turnīrā piedalīsies kopumā 24 komandas, 12 no tām esot no Eiropas. Uzaicinājumus piedalīties turnīrā jau saņēmušas “Liverpool” un Mančestras “United”, kamēr “AC Milan”, Madrides “Real”, Minhenes “Bayern” un “Barcelona” ir nākamās reālās pretendentes uz dalību tajā.

Dalībniecēm no Eiropas zonas ir jābūt uzvarējušām vismaz pa trim Eiropas lielajiem turnīriem katrai. Par spīti tam ļoti reālas pretendentes uz vietu turnīrā ir Londonas “Chelsea”, Madrides “Atletico”, Londonas “Arsenal” un Mančestras “City”.

Klubu pasaules kauss izceltos ar milzīgām naudas balvām katrai no komandām. 50 miljoni sterliņu mārciņu katrai komandai tiktu par dalību vien, kamēr turnīra uzvarētājs kopumā nopelnītu 100 miljonus sterliņu mārciņu. FIFA lēstais kopējais turnīra budžets varētu būt iespaidīgi 25 miljardi ASV dolāru.

Bažīgi uz FIFA plāniem noraudzījusies UEFA, kā arī mazāki klubi, kas uzskata, ka šis turnīrs atņemtu lielu daļu nozīmes Čempionu un Eiropas līgām, kurās pulcējas labākie klubi un zvaigznes no Eiropas.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar