“Liverpool” un “Real” ČL finālmačā spēkosies par Eiropas klubu futbola prestižāko trofeju

28/05/2022 08:06
Madrides Real

Šodien Parīzē Spānijas vienība Madrides “Real” un Anglijas futbola klubs “Liverpool” aizvadīs UEFA Čempionu līgas finālspēli.  Mačs “Stade de France” stadionā Francijas galvaspilsētā sāksies plkst.22 pēc Latvijas laika un to translēs tiešsaistes platforma “Viaplay”.

Abi klubi cīnīsies par trešo trofeju sezonā. Madrides komanda janvārī izcīnīja Spānijas superkausu un šosezon 35.reizi kluba vēsturē uzvarēja Spānijas čempionātā, savukārt Liverpūles vienība uzvarēja Anglijas līgas kausā un Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausā. Liverpūliešiem premjerlīgā sezonas pēdējā nogrieznī spraigā cīņā ar Mančestras “City”  izcīnīta otrā vieta.

Šis būs 2018.gada Čempionu līgas fināla atkārtojums. Finālmačā Kijivā ar 3:1 pārāka bija “Real”. “Real” rindās ar diviem rezultatīviem sitieniem atzīmējās Gerets Beils un vienu reizi izcēlās Karims Benzemā. Liverpūliešu rindās vārtus guva Sadio Manē. Šīs sezonas Čempionu līgas grupu turnīrs Madrides klubam iesākās nepārliecinoši – pirmajā mačā 89.minūtē izrauta uzvara pār Milānas “Inter”, kam sekoja pārsteidzošs zaudējums pret Moldovas klubu Tiraspoles “Sheriff”. Pēc tā gan četras uzvaras četrās atlikušajās spēlēs un pirmā vieta D grupā. “Liverpool” tikmēr sarežģīto B grupu pabeidza ar perfektu bilanci – sešas uzvaras sešos mačos.

Izslēgšanas spēlēs “Real” gāja viļnveidīgi. Astotdaļfināla duelī pret Parīzes “Saint-Germain” atbildes mačā pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:2, ar “hat-trick” spēles otrajā puslaikā izcēlās komandas rezultatīvākais spēlētājs Benzemā un ieveda madridiešus nākamajā kārtā. Tajā pret Londonas “Chelsea” pirmajā mačā izbraukumā izcīnīta 3:1 uzvara, taču atbildes mačā Madridē Londonas klubs guva trīs bezatbildes vārtus un divu spēļu summā izvirzījās vadībā. Taču pēdējais vārds atkal piederēja Benzemā – pēc Rodrigo pamatlaikā panāktā izlīdzinājuma viņš papildlaikā guva uzvaru nesošos vārtus.

Pusfināls pret Mančestras “City” divu spēļu noslēdzās ar 6:5 Madrides komandas labā, taču arī šajā duelī karaliskais klubs atspēlējās. Atbildes mačā Madridē pēc “City” spēlētāja Rijāda Mareza vārtu guvuma divu spēļu summā rezultāts bija 5:3 “City” labā, taču kompensācijas laikā divi gūtie vārti, un pēc tam papildlaikā Benzemā soda sitiens deva ceļazīmi uz finālmaču.

“Liverpool” vienībai tikmēr astotdaļfināla duelī pret Milānas “Inter” pēc pirmā mača bija divu vārtu pārsvars, ko arī atbildes cīņā izdevās nosargāt. Ceturtdaļfinālā pret Lisabonas “Benfica” pārliecinoša uzvara pirmajā mačā izbraukumā, ko ar nelielu izbīli arī otrajā duelī izdevās nosargāt. Divu spēļu summā esot priekšā ar 6:2, otrā puslaika pēdējā nogrieznī tika ielaisti divi vārti, tomēr Liverpūles klubs varēja svinēt uzvaru ar 6:4.

Pusfināla duelī pret Spānijas klubu “Villarreal”, kurā “Liverpool” bija favorīti, pirmajā mačā “Anfield” stadionā tika izcīnīta droša 2:0 uzvara. Taču atbildes mačs Spānijā izvērsās negaidīti – jau trešajā minūtē ielaisti vārti, un puslaika pārtraukumā divu spēļu summā rezultāts bija 2:2. Otrajā puslaikā liverpūlieši apliecināja savu favorītu statusu – 12 minūtēs trīs vārti un ceļazīme uz Parīzi.

Savstarpējos mačos vienības tikušās astoņas reizes. Četros mačos pārāki bijuši madridieši, trīs spēlēs uzvarējuši liverpūlieši. Vienīgais mačs neizšķirti noslēdzās 2020./2021.gada ceturtdaļfināla duelī – pēc Madrides kluba 3:1 uzvaras pirmajā spēlē atbildes mačs noslēdzās ar 0:0. Tā arī bijusi pēdējā tikšanās reize.

Rezultatīvākie spēlētāji abu komandu rindās šosezon Čempionu līgā ir Benzemā (“Real”) ar 15 vārtu guvumiem un Mohameds Salāhs (“Liverpool”) ar astoņiem rezultatīviem sitieniem. Labāko snaiperu sarakstā viņi attiecīgi ieņem pirmo un ceturto vietu. Madrides “Real” ar 13 Čempionu līgas trofejām ir vistitulētākais klubs. Komandas kontā arī divi UEFA Kausi un četri UEFA Superkausu trofejas, kamēr “Liverpool” izcīnījusi sešus Čempionu līgas titulus, trīs UEFA Kausus un četrus Superkausus.