“Liverpool” uzbrucēji parāda klasi un neatstāj variantus MU

19/04/2022 23:54

Anglijas premjerlīga

Šodien Anglijas premjerlīgā norisinājās viena spēle. Tajā mājiniece “Liverpool” ar rezultātu 4:0 apspēlēja Mančestras “United” vienību, šobrīd izvirzoties līgas turnīra tabulas līderpozīcijā.

Jāatgādina, ka “United” šajā mačā bija jāiztiek bez Krištianu Ronaldu, kurš pēc ģimenes traģēdijas netika iekļauts komandas sastāvā. Portugāļu uzbrucējs pirmdien sociālajos medijos paziņoja, ka pēc dzemdībām, kurās viņa sieva Heorhina Rodrigesa laida pasaulē dvīņus, miris pāra jaundzimušais dēls.

“Liverpool” uzvaras gājienu uzsāka jau mača piektajā minūtē, kad pēc Mohameda Salāha precīzās piespēles Liverpūles klubu vadībā izvirzīja kolumbiešu uzbrucējs Luiss Diazs. Tikmēr pēc 17 minūtēm “Liverpool” pārsvaru palielināja Salāhs, kad viņš izmantoja Sadio Manē piespēli. Pirmajās 45. minūtēs komandas vairs vārtus neguva.

Otrajā puslaikā “Liverpool” mazliet samazināja apgriezienus, pilnībā nedominējot laukumā. Tas gan bija vājš mierinājums “United” vienībai, jo 68. minūtē trešo bumbu Mančestras kluba vārtos raidīja Manē, kuram rezultatīvi asistēja Diazs. 85. minūtē punktu “Liverpool” panākumam ar precīzu sitienu pielika Salāhs. Līdz ar to visi trīs “Liverpool” pamatsastāva uzbrucēji šajā mačā iekrāja vismaz vienu vārtu guvumu un vienu rezultatīvu piespēli, Salāham tiekot pat pie diviem goliem.

Vācijas kauss

Vācijas futbola klubs “Freiburg” otrdien pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē iekļuva Vācijas kausa izcīņas finālā. “Freiburg” viesu lomā ar rezultātu 3:1 (3:0) pārspēja Vācijas otrās līgas vienību “Hamburg”. Vispirms mača 11.minūtē pretinieku vārtos bumbu raidīja Nils Petersens, bet pēc sešām minūtēm pārsvaru dubultoja Nikolass Hēflers. Savukārt trešos vārtus guva Vinčenco Grifo, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Īsi pirms pirmā puslaika beigām mājinieki vienus vārtus atspēlēja, taču pēc VAR konsultācijām vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām vienīgos vārtus mājinieku labā guva Roberts Glacels. “Mēs spēlēsim pret uzvarētājiem, un tas mani nemaz neuztrauc. Pašlaik mēs rakstām vēsturi,” pēc uzvaras teica otro vārtu autors Hēflers, uzsverot arī to, ka “Freiburg” šosezon vēl joprojām var daudz sasniegt.

Vācijas kausa finālā 21.maijā “Freiburg” stāsies pretī otra pusfināla uzvarētājai, kas tiks noskaidrota trešdien, kad par vietu finālā cīnīsies Berlīnes “Union” un “Leipzig”.

Itālijas kauss

Pateicoties Lautaro Martinesa diviem gūtajiem vārtiem, Milānas “Inter” otrdien iekļuva Itālijas futbola kausa finālā, pusfināla otrajā spēlē pieveicot “AC Milan” vienību ar 3:0 (2:0). Ar tādu pašu rezultātu “Inter” uzvarēja arī divu maču summā, jo pirmā cīņa noslēdzās bezvārtu neizšķirti.

Šajā sezonā “Inter” rīcībā jau ir Itālijas Superkauss, un, A sērijas čempionāta tabulā, atrodoties tikai divu punktu attālumā no “AC Milan” vienības, ir iespējama visu trīs trofeju iegūšana. Pusfināla dueļa pirmā spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0, taču atbildes spēlē “San Siro” stadionā sākās strauji. Pēc Mateo Darmiana centrējuma Martiness, bumbai nepieskaroties zemei, no gaisa raidīja to vārtos.

Ātrie vārti lika “AC Milan” komandai spēlēt vairāk uzbrukumā. “AC Milan” bija vairākas iespējas, bumbai gandrīz ielidojot “Inter” vārtos. Taču “Inter” spēlētājs Ivans Perisičs izraidīja bumbu no vārtu līnijas. Pirmā puslaika beigās pēc Marselo Brozoviča un Hoakina Korreas piespēlēm Martiness otro reizi spēlē pārspēja “AC Milan” vārtsargu Maiku Meņānu un dubultojot pārsvaru divu spēļu summā.

“AC Milan” otrajā puslaikā centās atspēlēties. Nosacītā viesu komanda guva vārtus, taču pēc Pjēra Kalulu atrašanās aizmugures stāvoklī, Ismaela Benasera raidītais sitiens netika ieskaitīts. Pēc šī momenta “AC Milan” enerģija apslāpējās, un “Inter” spēlētāja Robena Gozensa vārti palīdzēja nodrošināt vietu finālā. Kausa finālā Simones Indzagi vadītā komanda spēkosies pret Turīnas “Juventus” un Florences “Fiorentina” dueļa uzvarētāju.