LKSF prezidents neredz iespējas, ka Krievijas sportisti tuvākajā laikā varētu startēt sacensībās Latvijā vai citās valstīs

11/04/2022 14:54
Kamaniņu sacensības

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga neredz nekādas iespējas, ka Krievijas sportisti tuvākajā laikā varētu startēt sacensībās Latvijā vai citās valstīs, sarunā ar aģentūru LETA atzina Strenga.

Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ārkārtas kongresā piektdien biedri balsojumā neizslēdza Krievijas Kamaniņu sporta federāciju (RLF) no organizācijas, taču apturēja šīs valsts amatpersonu dalību FIL. Dienu iepriekš FIL Arbitrāžas komisija atcēla FIL Izpildkomitejas 2.martā pieņemto lēmumu, ar kuru tika noteiktas sankcijas Krievijai.

Pirmdien Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicināja Strengu skaidrot Latvijas pozīciju un balsojumos, kā arī LKSF valdes viedokli par tālāko Latvijas kamaniņu sporta komandas dalību vai tās liegšanu starptautiskās sacensībās, kurās iespējams startēs Krievijas pārstāvji, sniedzot informāciju LOK Izpildkomitejas sēdē trešdien, 13.aprīlī. Strenga sarunā ar aģentūru LETA skaidroja, ka LKSF ir pret Krievijas federācijas dalību FIL un sportistu piedalīšanos sacensībās.

“Jau pašā sākumā apsveicām starptautisko federāciju, kad tā apturēja sportistu un oficiālo amatpersonu darbību federācijā. Arbitrāžas komisijas lēmums bija visiem negaidīts. Mūsu un mana personīgā nostāja ir pret Krievijas dalību. Neredzu nekādas iespējas, ka Krievijas sportisti varētu startēt Latvijā vai citās valstīs. Vispār neizskatu variantu, ka viņi varētu tuvākajā laikā piedalīties kādās sacensībās,” stāstīja Strenga.

LKSF pirmdien paziņoja, ka federācijas atlēti nepiedalīsies sacīkstēs, kurās piedalīsies Krievijas sportisti vai tās pārstāvji. Tāpat LKSF neļaus piedalīties RLF sportistiem un pārstāvjiem Latvijā rīkotajās sacensībās. Austrālija, Kanāda, ASV, Īrija, Lielbritānija un Jaunzēlande ierosināja sasaukt FIL ārkārtas kongresu, kurā tika izskatīti jautājumi par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem organizācijā un RLF izslēgšanu no organizācijas.

Saskaņā ar FIL statūtiem federācijas izslēgšanai bija nepieciešamas divas trešdaļas biedru balsu, bet amatpersonu izslēgšanai – vienkāršais vairākums. Pirmajā balsojumā par RLF izslēgšanu netika gūts pietiekami liels atbalsts, jo 31 dalībvalsts balsojumā 15 bija par, 12 pret un četras atturējās. Savukārt otrajā balsojumā par Krievijas amatpersonu izslēgšanu no FIL no 32 dalībvalstīm 16 nobalsoja par, bet 13 balsoja pret un trīs atturējās, ar ko bija pietiekami, lai pieņemtu attiecīgo lēmumu.

Strenga minēja, ka valstis pret RLF izslēgšanu balsojušas, jo sekojušas statūtiem, taču, ja balsojums būtu par nostāju pret Krievijas karadarbību Ukrainā, tad rezultāts būtu pavisam citādāks. Nedēļas nogalē Ukrainas kamaniņu sportisti publiskā vēstulē aicināja valstis boikotēt sacensības, ja tajās piedalīsies sportisti no Krievijas. Ukraiņu sportisti arī norādīja, ka RLF un tās sportisti ar savu rīcību ir pierādījuši, ka atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā.

“Esam ļoti nobažījušies par Krievijas sportistu iespējamo dalību sacensībās. Mūs ļoti uztrauc, kāds šajos apstākļos būs Ukrainas sportistu mentālais un fiziskais stāvoklis, piedaloties šajās sacensībās. Krievijas kamaniņu sportisti un olimpieši, kā arī treneri sociālajos tīklos publicējuši ierakstus, kas skaidri parāda viņu atbalstu karam, Putina režīmam un attaisno Ukrainas civiliedzīvotāju, tajā skaitā bērnu, izvarošanu, noslepkavošanu un spīdzināšanu,” teikts paziņojumā.

LOK arī aicina Izpildkomitejas sēdē LOK viceprezidentu un vienlaikus FIL prezidentu Einaru Fogeli skaidrot radušos situāciju un turpmāko rīcību. Tāpat LOK aicina Izglītības un zinātnes ministriju, pieaicinot LOK pārstāvjus, organizēt tikšanos šīs situācijas analīzei un turpmākai rīcībai, ņemot vērā, ka kamaniņu sportam un sporta veida starptautisko sacensību organizēšanai SIA “Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”” ikgadēji tiek novirzīti ievērojami valsts budžeta finanšu līdzekļi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka
17/08/2022 13:31

Graudiņa/Kravčenoka pārliecinoši tiek pie otrās uzvaras EČ

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka trešdien Eiropas čempionātā izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs, pārliecinoši pieveicot somietes Taru Lahti/Annīnu Parkinenu. Ar trešo numuru čempionātā izsētās latvietes bija pārākas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām