Ločmelis: Nebija nemaz tik traki – ASV arī mums deva daudzas iespējas, kuras diemžēl nerealizējām

02/01/2024 22:58
Dans Ločmelis

Latvijas U20 hokeja izlases pretinieki ASV hokejisti otrdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā deva labas iespējas gūt vārtus arī Latvijas komandai, taču tās netika izmantotas, Latvijas Hokeja federācija (LHF) citē Latvijas izlases kapteiņa Dana Ločmeļa pēc spēles teikto.

Jau ziņots, ka Latvija ar 2:7 zaudēja ASV. Latvijas izlasē abus vārtus guva Ločmelis. “Nebija nemaz tik traki. Amerikāņi, protams, labi spēlēja uzbrukumā un veidoja daudzus vārtu gūšanas momentus, taču viņi arī mums deva daudzas iespējas, kuras diemžēl nerealizējām,” par spēli saka Ločmelis.

“Koncentrējāmies pirmajām spēles minūtēm un labam sākumam, ko mēs arī izdarījām, taču nenoturējāmies līdzi amerikāņiem visā spēlē,” par spēles plānu un tā realizāciju saka uzbrucējs, kurš pavasarī Latvijas pieaugušo izlases rindās izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā.

Ločmelim šis bija pēdējais čempionāts, ko viņš drīkstēja spēlēt šajā vecuma grupā. Nākamajai izlasei viņš novēlēja cīnīties visas spēles garumā. “Viena spēle var izšķirt visu. Vienā spēlē izej laukumā maksimāli gatavs un esi ceturtdaļfinālā,” saka komandas kapteinis.

Komentējot abus gūtos vārtus, viņš otro vārtu guvumā uzteica Kevina Strādnieka darbību vārtu priekšā, kurš “neļāva pretinieku vārtsargam ieraudzīt metiena brīdi, bet pirmie vārti vienkārši bija jāiemet”. Viņš bilst, ka atmiņā paliks uzvara pār Vāciju. “Sākums nebija labākais, un uzvara pār Vāciju bija ļoti emocionāla,” atzīst uzbrucējs.

Triju Latvijas izlases čempionāta labāko spēlētāju skaitā iekļuva uzbrucēji Ločmelis un Sandis Vilmanis, kā arī aizsargs Niks Feņenko. Latvijas hokejisti ieņēma ceturto vietu A apakšgrupā, pirmajās trīs spēlēs ar 0:6, 0:10 un 0:4 piekāpjoties attiecīgi Zviedrijai, Kanādai un Somijai. Pēdējā spēlē latvieši ar 6:2 uzvarēja Vāciju un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Ābols: Pirms turnīra teicu, ka būtu gandarīts ar 1/4 finālu, taču tagad nevaru teikt, ka esmu gandarīts