LOK aicina sportistus nebaidīties no Zikas vīrusa un doties uz olimpiskajām spēlēm Ridežaneiro

18/03/2016 13:00

Rīga, 18.marts, LETA. Lai gan Dienvidamerika ir Zikas vīrusa skartais reģions, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicina sportistus nebaidīties un apmeklēt vasarā gaidāmās olimpiskās spēles Riodežaneiro, Brazīlijā.

Latvijas olimpiskās vienības galvenā ārste Līga Cīrule šodien LOK Ģenerālās asamblejas sesijā skaidroja, ka pret Zikas vīrusu nav vakcīnu, bet no inficēšanās ar to var sevi pasargāt divos veidos. Viens no tiem ir izvairīšanās no odu kodumiem, kā arī drošs sekss slimības laikā un desmit nedēļas pēc, lai neinficētu savus partnerus.

Informācija, kas saņemta no olimpisko spēļu reģiona, gan liecinot, ka tajā inficētie odi nav sastopami, turklāt regulāri tiekot veikti profilakses pasākumi, lai šos odus iznīcinātu, stāstīja Cīrule. Viņa uzsvēra, ka arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Pasaules Veselības organizācija aicina sportistus nekrist panikā un piedalīties spēlēs, jo organizatori dara visu iespējamo, lai saslimšanas riski būtu minimāli.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis piebilda, ka ar varu neviens sportists netiks piespiests piedalīties spēlēs – sportisti varēs paši izdarīt izvēli – braukt vai nebraukt uz Riodežaneiro.

Zikas vīrusu pārnēsā “Aedes” ģints odi. Lielākoties tas nav bīstams dzīvībai, bet ar šo saslimšanu tiek saistīti aizvien biežākie gadījumi, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm. Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles.

Zikas vīruss pirmoreiz tika konstatēts 1947.gadā Āfrikā, bet tika uzskatīts par relatīvi vieglu slimību, līdz pērn tika paziņots par tā pašreizējo uzliesmojumu Latīņamerikā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs, Ernests Zēbolds un Mareks
03/12/2021 18:05

Latvijas sportistu novembra spēka rangs

Portāls “Sportazinas.com” piedāvā novembra mēneša Latvijas sportistu spēka rangu. Otrajā izlaidumā apkopoti 10 atlēti, kuri novembrī parādīja lielisku sniegumu gan starptautiskā, gan vietējā mēroga sacensībās gan individuālos, gan komandu sporta…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…