LOK apstiprina 2020.gada Ieņēmumu – izdevumu tāmi 8,01 miljona eiro apmērā

10/07/2020 15:14
Latvijas Olimpiskā komiteja - LOK - Sportazinas.com

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijā piektdien tika apstiprināta LOK Ieņēmumu un izdevumu tāme 2020.gadam 8 012 177 eiro apmērā, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīti Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam, ziņo LOK.

LOK darba galvenajām prioritātēm – olimpisko spēļu sagatavošanās programmām, budžetā atvēlēti 1 376 364 eiro. No šīs summas 214 665 eiro atvēlēti olimpiskās sagatavošanās “Tokija 2020” programmas apmaksai, sagatavošanās programmai ziemas olimpiskajām spēlēm “Pekina 2022” paredzēti 26 410 eiro, savukārt individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 964 000 eiro.

Olimpiskās kustības jaunatnes programmai paredzēti 129 529 eiro, kurā iekļautas Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes “Vuokatti 2021” izmaksas, bet 41 760 eiro sastāda III Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu “Lozanna 2020” apmaksu.

Īpašiem mērķiem iezīmētie līdzekļi sastāda 3 608 482 eiro. Šis finansējums paredzēts treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, olimpisko spēļu sagatavošanās programmu, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2020” organizēšanai un programmas “Sporto visa klase” nodrošināšanai.

Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībā ar 38 olimpisko sporta veidu federācijām. Līdzekļi, galvenokārt, ir paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

Olimpiskās izglītības un informācijas programmu nodrošināšanai, kas paredz “LOK Ģenerālās asamblejas 2020” un Soču ziemas olimpisko spēļu medaļu pasniegšanas ceremonijas Siguldā organizatoriskās izmaksas, kā arī olimpiskās izglītības un informatīvo nodrošinājumu, ir paredzēti 124 415 eiro.

LOK 2020.gadā turpinās atbalstīt astoņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 145 000 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo Olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai. Savukārt valsts budžeta dotācija apakšprogrammā “Valsts ilgtermiņa saistības sportā valsts galvoto aizdevumu atmaksai” sastāda 1 615 688 eiro.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem finansējumu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

Ar izvērstāku LOK 2020.gada ieņēmumu – izdevumu tāmi būs iespējams iepazīties LOK mājaslapā internetā: http://olimpiade.lv/lv/lok/finanses/budzets.

Jau ziņots, ka piektdien, saņemot 84 balsis, par jauno LOK prezidentu tika iecelts Žoržs Tikmers, kura iepriekšējo amatu – ģenerālsekretārs – ieguva Kārlis Lejnieks. Par Lejnieka kandidatūra tika atbalstīta ar 87 balsīm.

Viceprezidenta amatos iecelti Aigars Kalvītis, Vsevolods Zeļonijs un Einars Fogelis.

LOK

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…