LOK būs jauns prezidents

05/02/2020 15:17

Līdzšinējais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis nolēmis nekandidēt uz LOK prezidenta amatu gaidāmajās vēlēšanās, kas publiski tika paziņots šodien LOK Sporta komisijas sēdē, klātesot visiem olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvjiem.

Lēmums nekandidēt uz piekto prezidenta amata termiņu pieņemts, vadoties pēc personiskiem un sistemātiskiem iemesliem.

“Personiski – 32 gadi LOK vadībā, tajā skaitā 16 gadi prezidenta amatā ir ilgs laiks. Laiks rada gan rutīnu, gan nogurumu, arī pieredzi, kas ļauj vienkāršāk izdarīt šķietami sarežģītas lietas”, skaidro LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Zinu kā vajag būt, bet redzu, ka ne viss notiek kā vajag. Tādēļ saprotu, ka nedrīkst turpināt to darīt kā “ar gariem zobiem”. Jādara ar prieku tas, ko vislabāk zini un proti. Un man ir, kur ieguldīties olimpiskās kustības attīstībā gan Latvijā, gan starptautiski.”

“Sistēmiski – LOK vēlēšanas martā, nevis rudenī, novērsīs LOK četrgades darba izvērtēšanu, vadoties tikai un vienīgi no vienu olimpisko spēļu rezultāta Tokijā. LOK darbu nedrīkst vērtēt tikai pēc medaļām olimpiskajās spēlēs. LOK darbība ir daudz plašāka. Tās ir arī LOK aktivitātes olimpiskā mantojuma saglabāšanā un olimpisko vērtību popularizēšanā, programmas “Sporto visa klase” un “olimpiskā diena” attīstība, olimpiešu koris, Uļas fonds, Olimpiskā Enciklopēdija, LOK 100-gades sagaidīšana 2022.gadā, LOK stratēģija “olimpiskā kustība Latvijā – 2030” u.c. Tādēļ tas ir svarīgi nostiprināt jeb restartēt LOK komandu tieši šobrīd, piešķirot tai jaunu pilnvērtīgu mandātu nākošajam olimpiskajam ciklam, kad gatavojamies diezgan lielām pārmaiņām, ko Izglītības un zinātnes ministrija sporta nozarei sola 2021.gadā.”

Jau ziņots, ka LOK Izpildkomiteja vakar, 4.februārī pieņēma lēmumu LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu  sesiju rīkot 2020.gada 20.martā, vienlaicīgi ar 2019.gada pārskata un 2020.gada budžeta apstiprināšanu.

Izskatot šo darba kārtības jautājumu, LOK Izpildkomiteja secināja, ka tā spiesta darboties nepilnā sastāvā, jo pēdējā laikā to pametušas vairākas personas. Dažās sporta federācijās notikušas vadītāju maiņas un tādēļ vairāki sporta veidi Izpildkomitejā faktiski vairs netiek pārstāvēti. Tādēļ nepieciešams “restarts” LOK Izpildkomitejas darbā.

”Es labprāt sastrādāšos ar jebkuru LOK vadītāju, kuru ievēlēs olimpisko sporta veidu federāciju vairākums. Tās ir demokrātiskas vēlēšanas, kur pat viena balss var izšķirt rezultātu”, atzīst Aldons Vrubļevskis.

Aldons Vrubļevskis ieņem Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu kopš 2004.gada, pirms tam, no 1988. līdz 2004.gadam, strādājot par LOK ģenerālsekretāru.

LOK

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
02/12/2021 05:42

Porziņģim lieliska precizitāte divpunktu metienos un “double-double”, Dalasa saplosa “Pelicans” (VIDEO)

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ar piekto “double-double” sezonā šonakt izcēlās latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš mačā pret Ņūorleānas “Pelicans” guva 20 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, palīdzot Dalasas “Mavericks”…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…